Postet nga: banjskë

Lajçak: Do të fokusohem plotësisht në gjetjen e një rruge përpara

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka thënë se sulmi i djeshëm është një akt frikacak i dhunës dhe në kundë...

Situatë e qetë sot në Zveçan

Situatë e qetë është raportuar në orët e mëngjesit të sotëm në zonën Zveçanit deri sa gjatë ditës se djeshme pati një mori zhvillimesh ...

Kurti: Operacioni në veri po vazhdon

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se operacioni në Banjskë të Zveçanit është ende duke vazhduar.

Kurti publikon pamje nga ndezja e qirinjve në nderim të policit të vrarë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka publikuar pamje nga ndezja e qirinjve në nderim të Afrim Bunjakut, policit të vrarë sot në orët e para të mëngjë...

Prokuroria Speciale jep bilancin e të arrestuarve dhe armëve që u konfiskuan sot në Banjskë

Prokuroria Speciale ka konfirmuar se janë ndaluar gjashtë persona të përfshirë në sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit.

Deputeti Dugolli tregon se si ndodhi sulmi ndaj policëve në Banjskë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli, deklaroi se sot ka vizituar policin që mbeti i plagosur në Banjskë, dhe nga ai ka marrë informacione se si ndodhi ngjarja ...

Ndizen qirinj në nderim të policit Afrim Bunjaku që u vra në Banjskë

Sonte në disa qytete të Kosovës janë ndezur qirinj në nderim të policit të Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra në Banjskë të Zveçanit nga grupi ...

Policia: Intensiteti i sulmeve ndaj policëve ka rënë, por situata në Banjskë vazhdon të jetë e tensionuar

Policia e Kosovës ka njoftuar se situata në veri të vendit vazhdon të jetë e tensionuar ndonëse intensiteti i sulmeve ndaj zyrtarëve policor ka rënë.