Postet nga: banjskë

O’Brien mesazh Kosovës dhe Serbisë: Të përmbushin obligimet nga dialogu, të shmangin çfarëdo provokimi në veri

Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit për Çështje Europiane dhe Euroaziatike, James O’Brien, gjatë një bashkëbisedimi me gazetarë ka folur edhe për procesin e dialogut mes Kosovë...

Ministri i Jashtëm britanik: Nëse grupi në Banjskë nuk do ndalej nga Policia mund të kishte një varg sulmesh

Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron, tha sot se nëse Policia e Kosovës nuk do ndalte sulmuesit në Banjskë do të mund të kishte ...

“Dyshohet të jenë nga sulmi i Banjskës”, Elshani: Ka përfunduar veprimi i policisë në Zveçan

Zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës së Veriut, Veton Elshani, ka thënë se ka përfunduar veprimtaria policore e zhvilluar në ...

Policia në Banjskë gjejnë një flamur serb, një karikator të AK-47 dhe rreth 700 fishekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje në Banjskë të Zveçanit kanë gjetur dhe sekuestruar një flamur të shtetit të Serbisë, 34-gëzhoja, një karikator të armës ...

Osmani: Urdhri për sulmin në Banjskë erdhi nga Vuçiq

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në emisionin “Click” në RTV21 tha se disa prej shteteve aleate të Kosovës qysh në ditën e parë pas sulmit të Banjskë...

Konjufca: Vuçiqi nuk mund të mos ketë ditur për sulmin në Banjskë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, teksa ka folur për sulmin e 24 shtatorit në Banjskë, ka thënë se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, “nuk mund të ...

Tre të dyshuarëve për sulmin terrorist në Banjskë u vazhdohet paraburgimi

Dushan Maksimoviq, Vladimir Toliq dhe Blagoje Spasojeviq, të dyshuar për sulmin terrorist, në të cilin mbeti i vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku dhe u plagos ...

Ministria serbe e Mbrojtjes mohon se po stërvit grupe në poligonet e saj

Ministria e Mbrojtjes së Serbisë ka mohuar akuzat e bëra nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, se në disa poligone ushtarake po stërviten pjesëtarë të grupit ...