Postet nga: banjskë

KFOR ekzaminon pesë “Zolat” që u gjetën në Banjskë

Pesë raketahedhës anti-tank “Zola” u gjetën më 06.03.2024 në afërsi të manastirit të Banjskës në Zveçan.

Gjenden 5 "Zola" në Banjskë, dyshohet se u përkasin ngjarjeve të 24 shtatorit

Në afërsi të Manastirit të Banjskës në Zveçan më 06.03.2024 janë gjetur edhe 5 raketahedhës anti-tank "Zola".

E premtja e tretë radhazi e KPM-së para Komisionit parlamentar, a ka kërkuar falje Telekomi i Serbisë për mesazhet mbështetëse për terroristët e Banjskës?

E premtja e 23.02.2023 ishte e treta radhazi që Komisoni i Pavarur për Media ka raportuar për vendimmarrjen e saj lidhur me rikthimin e kanaleve sportive “Arena”.

Ministrja Gërvalla takohet me homologun austriak, e informon në detaje për Banjskën

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur të mërkurën, më 21.02.2024, në takim nga homologu i saj austriak, Alexander Schallenberg.

Vazhdon raportimi i KPM-së para Komisonit parlamentar për Media

Raportimi i KPM-së para Komisionit parlamentar për Media, i cili kishte filluar më 09.02.2024 dhe kishte përfunduar atë ditë për të vazhduar sot është duke vazhduar edhe sot ...

Gjermania: Hetimi për Banjskën është i një rëndësie vendimtare

Ministri gjerman i Mbrojtjes, Boris Pistorius, tha në Beograd më 7 shkurt se hetimi për ngjarjet në Banjskë, është i një rëndësise vendimtare.

KPM rikthen kanalet e “Arena” që shfaqën mesazhe mbështetëse për terroristët e vrarë më 24 shtator në Banjskë

Komisoni i Pavarur i Mediave (KPM) në mbledhjen e sotme ka shfuqizuar vendimin e tij  të marrë më 3 tetor të vitit 2023, përmes të cilit kishte pezulluar kanalet sportive të “...

Bislimi - deputetëve: Bëjini presion Prokurorisë që ta publikojë raportin për Banjskën, sepse nuk mundemi ne me publiku

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, ka deklaruar se i kanë dërguar një raport 48-faqësh ndërkombëtarëve lidhur me sulmin në Banjskë.