Postet nga: banesa

Mos lejoni që ‘rregullat’ e parave t’ua shuajnë ëndrrat

Jepni 20 për qind kapar kur blini një shtëpi. Mos shpenzoni më shumë se 30 për qind të të ardhurave tuaja për shpenzimet e banimit. Mbani nën 10 ...

NIMI TV sjell lojën e madhe shpërblyese duke dhuruar 5 vetura dhe një banesë!

Nimi TV hap lojën e madhe shpërblyese përmes kampanjës më të re me prezantuesin e mirënjohur Ardit Gjebrea, duke iu ofruar shansin të gjithë klientë...

Nëse keni myk dhe lagështi në shtëpi, mund të kërcënoheni nga këto sëmundje të rrezikshme

Qëndrimi në lokale në të cilat ka myk mund të ndikojnë në shëndetin e njerëzve. Disa nga simptomat janë ethet, gripi, lodhja, disfunksioni respirator, gjakrrjedhja e herë...

Familja Dedinca ankohen se nga mbindërtimi po u pikon çatia e banesës - VIDEO

Këto janë pamjet brenda banesës së familjes Dedinca në lagjen Dardania në Prishtinë. Kjo familje thonë se janë në hall nga uji i cili po depërton brenda ...

Furnizohu më lirë, fito banesë dhe hy në garë për 27 shpërblime për muajin tetor në “Petrol Company”

Kompania më e madhe në vend për shitje me pakicë të derivateve në gjithë Kosovën “Petrol Company”, vetëm për këtë muaj ka vënë në ...

Banorët pretendojnë se ua mori pronat për ndërtim banesor dhe u largua pa i përfunduar - VIDEO

Ashensori në këtë ndërtesë 11 katëshe duhej të kishte përfunduar që në vitin 2015, por kjo nuk ka ndodhur.

Renovimi i banesës në Norvegji ia rrit borxhin Albin Kurtit

Brenda tre vitesh, shefi i qeverisë kosovare, Albin Kurti, deklaroi katër herë pasurinë pranë Agjencisë Kundër Korrupsion. Por, ajo që bie në sy në deklarimin e fundit është ...

E dëmtuara: Ende vazhdoj të paguajë kredi për banesën që nuk e mora kurrë

Në gjykimin për krim të organizuar, mashtrim dhe shpëlarje parash në lidhje me mashtrimin e 176 qytetarëve për shitblerjen e banesave nga kompania “Venis-O-Group”, të akuzuarit janë ...