Postet nga: balotazhi

Bulliqi fiton Podujevën

Rezultatet preliminare të shpallura nga KQZ e nxjerrin fitues kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi.

Latifi fiton Rahovecin

Rezultatet preliminare të shpallura nga KQZ tregojnë se kandidati i AAK-së Smajl Latifi, ka fituar zgjedhjet me 65,32% të votave në konkurencë me kundërkandidatin nga Vetëvendosje Visar Korenica i ...

Rezultatet për Prizrenin, fiton Shaqir Totaj

Shaqir Totaj është kryetar i ri i Prizrenit. Në bazë të rezultateve preliminare të KQZ-së, kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës ka fituar 27,017 vota apo 51.01% të votave.

Rezultatet për Gjilanin, fiton Alban Hyseni

Rezultatet preliminare të shpallura nga KQZ tregojnë se kandidati i VV-së në Gjilan Alban Hyseni ka fituar zgjedhjet me 51.03% të votave në konkurrencë me kundër kandidatin nga LDK Lutfi ...

Pamje - Simpatizantë të PDK-së nisin festën në Vushtrri

Simpatizantë të Partisë Demokratike kanë nisur të festojnë në qytetin e Vushtrrisë.

Nga 21 raportime, Policia hap tri raste për parregullsi në zgjedhje

Policia e Kosovës ka njoftuar se bazuar në informacionet e deritanishme të siguruara nga të gjitha drejtoritë rajonale policore, deri më tani janë  pranuar rreth 21 informacione të ndryshme në ...

AUV shqipton dhjetëra gjoba ndaj komisionerëve në Prizren për mosrespektim të masave

Inspektorët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) kanë shqiptuar dhjetëra gjoba për mosrespektim të masave ndaj komisionerëve në Prizren.

Votimet e kandidatëve për kryetarë të komunave në balotazh

Në Kosovë sot po mbahet rrethi i dytë i zgjedhjeve për kryetar të 21 komunave.