Postet nga: "ballkani i hapur"

VIDEO - Edi Rama mbërrin në Beograd, pritet nga kryeministrja Ana Bernabiq

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka arritur në Beograd për Samitin e "Ballkanit të Hapur" .

Rama përdor situatën në veri për t’i bërë thirrje Kosovës të jetë pjesë e ‘Ballkanit të Hapur’

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një konferencë të përbashkët me kryeministrin e Spanjës, Pedro Sanchez ka komentuar ngjarjet e mbrëmshme në veri të Kosovë...

Gjukanoviq: Qëllimi i ‘Ballkanit të Hapur’ është zhdukja e Bosnjë-Hercegovinës, Malit të Zi, Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq e ka komentuar projektin “Ballkani i Hapur” duke thënë se është një skenar alternativ për të ardhmen e Ballkanit Perëndimor ...

LIVE - Intervistë me Shaip Kamberin dhe Transporti në 'Ballkanin e Hapur'

Sonte në pjesën e parë të emisionit ‘Kallxo Përnime’ po transmetohet intervista me politikanin shqiptar nga Lugina e Preshevës, Shaip Kamberi.

Kurti nuk flet për ‘Ballkanin e Hapur’, Rama thotë se kjo temë ‘nuk na ndanë’

Dy shefat e qeverive shqiptare, Albin Kurti nga Kosova dhe Edi Rama nga Shqipëria nuk pajtohen për iniciativën rajonale “Ballkani Hapur”.

Oda Ekonomike Amerikane kërkon nga Qeveria që të konsiderojë pjesëmarrjen në 'Ballkanin e Hapur'

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë, ka ftuar institucionet e Kosovës që të konsiderojnë pjesëmarrjen në iniciativën e “Ballkanit të Hapur”.

Departamenti amerikan i Shtetit mbështet çdo nismë për fuqizimin ekonomik të Ballkanit

Departamenti Amerikan i Shtetit thotë se e mbështetë çdo nismë rajonale që bazohet në rregullat e Bashkimit Evropian dhe që për qëllim ka fuqizimin ekonomik të vendeve ...

“Ballkanit të Hapur” i shtohen marrëveshjet

Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Serbia në takimin e radhës të “Ballkanit të Hapur” që u mbajt më 7 dhe 8 qershor në Ohër, nënshkruan katër marrë...