Postet nga: Bajram krasniqi

Shtatë të lënduar në aksident trafiku në Sllatinë

Shtatë persona kanë pësuar lëndime si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur në rrugën Prishtinë- Pejë, saktësisht në fshatin Sllatinë.

Prokuroria jep detaje për vdekjen e 42 vjeçarit në Prishtinë

Një person është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në banesën e tij në lagjen Dardania në Prishtinë.

Gjendet i vdekur një 42 vjeçar në lagjen Dardania në Prishtinë

Një person është gjetur sot i vdekur brenda banesës së tij në lagjen Dardani në Prishtinë.

Gjykata dënon mërgimtarin, nuk iu ndal policëve dhe tentoi të ikte me veturë

Gjykata e Ferizajt e ka shpallur sot aktgjykimin në rastin e mërgimtarit Përparim Krasniqi, i cili, sipas aktakuzës, nuk iu kishte bindur urdhrit të Policisë për ...

Aksidentohen 11 vetura në autostradën 'Ibrahim Rugova'

11 vetura janë aksidentuar në orët e mbrëmjes në autostradën “Ibrahim Rugova”.

Policia jep detaje për veturën e rrokullisur afër liqenit të Badovcit

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me aksidentin e komunikacionit, gjatë të cilit është rrokullisur një automjet në magjistralen Prishtinë-Gjilan.

Sulmohet u.d. i kryeshefit ekzekutiv të Stacionit të Autobusëve

Ushtruesi i detyrës së kryeshefit ekzekutiv të Stacionit të Autobusëve në Prishtinë, Emin Sylejmani, është sulmuar nga tre persona gjatë ditës së sotme.

Tërhiqet një kuti municioni nga depoja e RTK-së

Një kuti me municion të kohërave të vjetra është tërhequr sot nga depoja e televizionit publik.