Postet nga: azem vllasi

I akuzuari te ‘Syri i Popullit’: Ende nuk e di pse jam i akuzuar

Në gjykimin në rastin e njohur si “Syri i Popullit” gjatë seancës së sotme është deklaruar edhe i akuzuari i gjashtë, Halim Halimi.

Rasti i plagosjes së Azem Vllasit, i akuzuari Avni Llumnica kërkon avokat joshqiptar

Dështon të mbahet gjykimi për plagosjen e ish-politikanit kosovar të viteve 1980, Azem Vllasi, në rastin e njohur “Syri i popullit’’.

Kërkohet përjashtimi i trupit gjykues dhe prokurorit në rastin ‘Syri i Popullit’

Mbrojtësit e të akuzuarve në rastin “Syri i popullit”, kanë kërkuar sot përjashtimin e trupit gjykues, kryetares  Naime Jashanica, anëtarëve Vesel Ismaili dhe Valbona Musliu ...

Sadri Ramabaja rrëfen takimin me agjentët e AKI-së dhe njerëzit e Kadri Veselit

Ish asamblisti i Vetëvendosjes i akuzuar si pjesë e grupit që planifikuan vrasjen e Azem Vllasit, ka rrëfyer para gjykatës takimet me njerëzit e AKI-së.

Plagosja e Azem Vllasit, dëshmitari i mbrojtur e barti seancën në Prizren

Gjykimi për plagosjen e Azem Vllasit, mbyllet për publikun seanca e zhvendosur në Prizren, parashihej dëgjimi i dëshmitarit  të mbrojtur.

Plagosja e Azem Vllasit, japin dëshminë Fatmir Limaj e Berat Buzhala

Plagosja e Azem Vllasit bëri që të zbulohej një organizatë e cila sipas Prokurorisë së Shtetit synonte likuidimin e shumë personave të profilit të lartë.

Plagosja e Azem Vllasit, Fatmir Limaj sot jep dëshminë e tij

Plagosja e Azem Vllasit, Fatmir Limaj sot jep dëshminë e tij

Fatmir Limaj, zëvendëskryeministër i Kosovës është dëshmitari i radhës në rastin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi, rast i njohur si ‘Syri i Popullit’.

Rrëfimi i Adem Grabovcit në gjykimin për plagosjen e Azem Vllasit

Rrëfimi i Adem Grabovcit në gjykimin për plagosjen e Azem Vllasit

Deputeti nga radhët e PDK-së, Adem Grabovci dëshmoi në rastin e plagosjes së avokatit Azem Vllasi në gjykimin e njohur si 'Syri i Popullit'.