Postet nga: Azem Syla

Shtyhet seanca në rastin 'Toka' ku i akuzuar është Azem Syla

Seanca gjyqësore në rastin e njohur si “Toka” ku i akuzuar është ish-deputeti i PDK-së Azem Syla dhe të tjerët është shtyrë, kjo pasi sipas kryetarit të trupit ...

Azem Syla sot para Gjykatës

Ish-deputeti i PDK-së Azem Syla dhe të akuzuarit e tjerë në rastin e njohur si “Toka”, pritet të dalin sot para trupit gjykues.

Nesër rifillon procesi ndaj Azem Sylës dhe të tjerëve në rastin 'Toka'

Më shumë se katër muaj qëkur EULEX-i njoftoi se do ta transferoj lëndën tek gjyqtarët vendorë,  ish-deputeti i PDK-së Azem Syla dhe të akuzuarit e ...

Caktohet data e vazhdimit të gjykimit ndaj Azem Sylës

Gjykimi ndaj ish- komandantit të UÇK- së dhe ish deputetit të PDK-së, Azem Syla, dhe të akuzuarve tjerë në lidhje me tjetërsimin e pronave në rastin e njohur ...

Ekskluzive: Azem Syla Kthehet në Arrest Shtëpiak

Ish- komandantit të UÇK- së, Azem Syla i është caktuaë masa e arrrestit shtëpiak, disa javë pasi u lirua nga paraburgimi.

Nehat Idrizi Nuk e Komenton Deklaratën e Haradinajt për Rastin e Azem Sylës

Kryetari i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, nuk e ka komentuar deklaratën e Kryeministrit Haradinaj që e dha sot në Kuvendin e Kosovës.

Haradinaj: Gjyqësori e ‘Myti’ Azem Sylën

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj duke iu diskutuar në Kuvend të Kosovës me deputetët u përmend edhe procesi gjyqësor i një ish kolegut të tyre, Azem ...

Ekskluzive: Arsyetimi i Kalludrës për Lirimin e Azem Sylës

Ish-deputeti i PDK-së, Azem Syla, është liruar sot nga paraburgimi për t’u mbrojtur në liri deri në epilogun e procesit gjyqësor.