Postet nga: Azem Syla

Tomë Gashi: Me Qejf Apo me Zor, Azem Syla Duhet të Kthehet

Tomë Gashi: Me Qejf Apo me Zor, Azem Syla Duhet të Kthehet

Tomë Gashi, avokat i deputetit të PDK-së Azem Syla, thotë se klienti i tij duhet të kthehet sa më shpejt në Kosovë për të dalë para prokurorit dhe gjykatë...

Veseli Përshëndet Dorëheqjen e Azem Sylës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar pas njoftimit se deputeti i PDK-së, Azem Syla, ka dhënë dorëheqje nga mandati i deputetit pas operacionit të ...

Paraburgim të Arrestuarve për Pronat

Gjyqtarja e procedurës paraprake e EULEX-it, Jennifer Seal, ka caktuar masën prej 30 ditë paraburgim për të arrestuarit gjatë aksionit të djeshëm të Policisë së Kosovës ...

Bastisjet për Prona në ‘Jeta në Kosovë’

Bastisjet për Prona në ‘Jeta në Kosovë’

Në emisionin “Jeta në Kosovë”, sonte do të transmetohet debati në të cilin do të analizohet aksioni më i madh i realizuar nga misioni i EULEX-it dhe Policia e Kosovë...

Azem Syla Ndihet i Pastër

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Azem Syla, i cili sot ishte objektiv i një operacioni të Policisë së Kosovës dhe të EULEX-it, meqë dyshohet se i përkiste ...

Dita A

Dita A

Mëngjesin e sotëm Policia e Kosovës bashkë me EULEX-in kishte nisur aksionin për arrestimin e një grupi prej 40 personave, në krye të të cilëve ishte ...

Dyshimet e Para të Prokurorisë për Azem Sylën

Prokurori italian Danilo Ceccarelli bartë mbi supe përgjegjësinë për hetimin e njërit prej rasteve më të mëdha penale në Kosovën e pasluftës, të ...

Ambasadori Amerikan Përshëndet Aksionin e Sotëm

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka shkruar në rrjetin social “Twitter” rreth aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës dhe EULEX-it.