Postet nga: Azem Syla

VIDEO: Azem Syla në Polici

VIDEO: Azem Syla në Polici

Ish drejtuesi i UÇK-së, Azem Syla, është dorëzuar sot në mëngjes te organet e rendit në pikën kufitare Kosovë- Shqipëri në Vërmicë, tri ...

Zogaj: Azem Syla nuk po i Ik Drejtësisë

“Vendimi i tij për dorëheqje të deputetit a nuk flet mjaft për gatishmërinë e tij për të qenë i barabartë para drejtësisë si secili ...

Drejtësia në Kosovë me Detaje për Aksionin në Shtëpinë e Azem Sylës

Drejtësia në Kosovë me Detaje për Aksionin në Shtëpinë e Azem Sylës

Ekipi i Drejtësia në Kosovë ka filmuar hap pas hapi bastisjet e kryera nga EULEX dhe Policia e Kosovës në shtëpinë e Azem Sylës dhe të ...

Prokuroria Ka edhe 6 Muaj Kohë

Prokurorit të EULEX-it, Danilo Ceccarrelit, do t’i duhet që hetimet për rastin e pronave t’i përmbyll brenda gjashtë muajve.

Lufta Kundër Korrupsionit

Lufta Kundër Korrupsionit

Në emisionin “Jeta në Kosovë”,  analizohet aksioni më i madh i realizuar nga misioni i EULEX-it dhe Policia e Kosovës në hetimet ndaj krimit të organizuar në Kosovë.

Azem Sylën e Zëvendëson në Kuvend Një i Dënuar

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga PDK, Azem Syla, ka dhënë sot dorëheqje nga të gjitha funksionet politike, përfshirë edhe atë të deputetit pas dyshimeve të ...

Kreshnik Gashi: Prokurorët e Gjykatësit Nuk e Lënë EULEX-in të Largohet

Kreshnik Gashi: Prokurorët e Gjykatësit Nuk e Lënë EULEX-in të Largohet

Redaktori i emisionit “Drejtësia në Kosovë”, Kreshnik Gashi, tha se janë prokurorët dhe gjykatësit kosovarë ata që nuk e lejojnë EULEX-in t’i tërheqë nga Kosova ...

Arbana Xharra e Tomë Gashi Debatojnë për Guximin e Prokurorëve e Gjykatësve

Arbana Xharra e Tomë Gashi Debatojnë për Guximin e Prokurorëve e Gjykatësve

Kryeredaktorja e “Zërit”, Arbana Xharra dhe avokati Tomë Gashi, kanë debatuar në emisionin Jeta në Kosovë rreth asaj nëse EULEX-it duhet t’i vazhdohet mandati edhe përtej ...