Postet nga: avni bytyçi

Zëdhënësi i PDK-së: Koalicioni qeveritar i ka prioritet pozitat, jo qytetarin

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Avni Bytyçi ka thënë për koalicionin LDK-, AAK dhe Nisma se për ta është me rë...

PDK: Ftesa e Hotit ishte improvizim

Avni Bytyçi, zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës ka sqaruar pse kjo parti nuk mori pjesë në ‘forumin e partive politike’, të ftuar nga kryeministri, ...

PDK e quan ‘të parëndësishëm’ propozimin e Vjosa Osmanit për qeveri transitore

Partia Demokratike e Kosovës e ka quajtur të parëndësishëm propozimin e kryetares së Kuvendit të Kosovës, njëherazi nënkryetare e Lidhjes Demokratike të Kosovë...

PDK: Të vonuara dhe të mangëta masat ekonomike të qeverisë së shkarkuar

Partia Demokratike e Kosovës ka vlerësuar se Qeveria në detyrë e ka prezantuar një pako “të vonuar e të mangët”, të masave emergjente për të trajtuar ...

Këshilltari i Kadri Veselit: Shkëmbimi i territoreve nuk është opsion problematik

Përderisa kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherit kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, deri më tani ka heshtur rreth idesë për shkëmbim të kufijve, një kë...

Gazetarët Bojkotojnë Kuvendin, Kërkojnë Shpjegim nga Kadri Veseli

Gazetarët që po e përcjellin kryesinë e Kuvendit nuk janë lejuar sot të qëndrojnë as në holl të katit ku po zhvillohej ajo mbledhje.