Postet nga: avni arifi

Avni Arifi: Lajmi për përplasjen e derës nga Ambasadori Kosnett është i pavërtetë

Lajmin e televizionit publik RTK, se Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka përplasur derën pas takimit me liderët institucionalë të mbajtur më...

Këshilltari i Haradinajt: Dialogu i 9 viteve të fundit ishte në shërbim të interesave të Serbisë

Anëtari i ekipit negociator të Kosovës në dialogun me Serbinë, Avni Arifi, ka deklaruar se një dialog çfarë ka pasur Kosova nuk duhet të ketë më kurrë.

“Degradimi” i policit që hetoi zëvendësministrin e Haradinajt, reagon Qeveria

Qeveria e Kosovës ka reaguar pas publikimit të shkrimit për degradimin në pozitë të hetuesit policor H.Sh, i cili ka hetuar rastin e zëvendësministrit të ...

Arifi: Nuk e komentojmë letrën e Haradinajt meqë besoj që ende nuk ka mbërri te Mogherini

Avni Arifi, këshilltar i Kryeministrit dhe shef i delegacionit në bisedimet me Serbinë të nivelit teknik, ka thënë se nuk komentojnë përmbajtjen e letrës që pë...

Draft-marrëveshja e Kosovës me Serbinë prezantohet në mbledhjen e qeverisë

Në mbledhjen e radhës së Qeverisë, do të prezantohet para Kabinetit Qeveritar, draft-libri apo marrëveshja gjithëpërfshirëse legalisht obligative me Serbinë.

Arifi: Sekretari amerikan i mbrojtjes na inkurajoi për transformimin e FSK-së

Këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Avni Arifi pas votimit të tri ligjeve në Kuvendin e Kosovës përmes të cilave në dhjetë vitet e ardhshme pritet transformimi ...

Qeveria lejon donacion të barnave në veri, pa taksë

Dogana e Kosovës nuk u ka kërkuar pagesë në vlerë prej 100 për qind të vlerës së mallit një donacionit të barnave për Qendrën Spitalore ...

Këshilltari i Haradinajt i përgjigjet Mogherinit për taksën

Avni Arifi, këshilltar politik i kryeministrit Ramush Haradinaj, i është përgjigjur Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në kërkesën e saj pë...