Postet nga: autostrada "Ibrahim Rugova"

Vidhen 40 metra rrethoja të autostradës

Një punëtor i firmës për mirëmbajtje të autostradës ka raportuar se në autostradën “Ibrahim Rugova”, janë vjedhur rreth 40m rrethoja të metalta të autostradë...

Shtetasi sirian bie nga lartësia në autostradën "Ibrahim Rugova"

Një shtetas i Sirisë ka mbetur i lënduar pasi ka rënë nga një lartësi 15 metra në mes të dy korsive të rrugës.

Rrëshqitje e dheut, mbyllet një shirit i autostradës ‘Ibrahim Rugova’

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se si pasojë e rrëshqitjes së dheut në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ është mbyllur për qarkullim një shirit rrugor në drejtim të ...

Dy të vdekur në autostradën 'Ibrahim Rugova'

Dy persona kanë mbetur të vdekur dhe tre të tjerë të lënduar, pas një aksidenti që kanë ndodhur në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ afër fshatit Peqan të komunë...

Policia jep detaje për ngordhjen e ariut pas aksidentit në autostradë

Tre persona kanë mbetur të lënduar pas një aksidenti, i cili ka ndodhur para dy ditësh në mes të një veture dhe një ariu në autostradën “Ibrahim ...

Përplasja e makinave në autostradën "Ibrahim Rugova", 7 të lënduar

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksidentin i cili ka ndodhur sot në autostradën Prizren Prishtinë.

Vdekja e dy të rinjve në Autostradë, Aktakuzë për vozitësit e kompanisë 'Sharr Travel'

Përmes një komunikate për media, Prokuroria e Prizrenit ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve me inicialet Sh.S., M.M. dhe B.B., vozitë...

Vidhen shtyllat mbrojtëse në autostradën 'Ibrahim Rugova'

Në autostradën “Ibrahim Rugova” në Prizren janë vjedhur rreth 100 përforcues të shtyllave mbrojtëse.