Postet nga: autostrada "arbën xhaferi"

Auditori jep detaje për pagesën e 53 milionë eurove për "Bechtel & Enka"

Qeveria e Kosovës nuk i ka përfillur afatet e marrëveshjes së saj me konsorciumin "Bechtel & Enka" sa i përket pagesës së borxhit prej 53 milionë ...

Një pjesë e autostradës "Arbën Xhaferi" do të jetë e mbyllur të dielën

Autostrada "Arbën Xhaferi" në hyrjet Doganaj - Hani i Elezit  dhe anasjelltas do të jenë të  mbyllura  për qarkullim të dielën, më 16 qershor, nga ora ora 08:00  deri ...

Abdixhiku: Qasja e Vitisë në autostradën ‘Arbën Xhaferi’ garantohet me vendimin e Qeverisë Mustafa

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku ka thënë se qasja e Vitisë në autostradën “Arbën Xhaferi” garantohet me vendimin e qeverisë së ish-kryeministrit Isa Mustafa, ...

Mbyllet për qarkullim segmenti Konjuh – Babush i autostradës 'Arbën Xhaferi'

 

Motivet e dyshimta për 32 milionëshin shtesë ndaj 'Bechtel&Enka'

 

Haradinaj: Qeveria e re vendos për 32 milionëshin për 'Bechtel&Enka'

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka komentuar edhe vendimin për ndarjen e 32 milionë eurove të tjera për Bechtel&Enka për ndërtimin e dy kyqjeve të ...

Dokument: Ramush Haradinaj ndan edhe 32 milionë euro të tjera për Bechtel&Enka

Konzorciumi “Bechte&Enka” pritet të marrë edhe 32 milionë euro tjera nga buxheti i shtetit të Kosovës.

Plani i Policisë për parandalimin e aksidenteve në autostradën ‘Arbën Xhaferi’

Policia e Kosovës, konkretisht Njësia për Kontroll të Autostradave, ka bërë të ditur se me qëllim të parandalimit të aksidenteve në autostradën ‘Arbër ...