Postet nga: autostrada "arbën xhaferi"

Vdes një grua në një aksident në Autostradën “Arbën Xhaferi”

Një grua ka vdekur si pasojë e aksidentit në Autostradën “Arbën Xhaferi”.

Ngritet aktakuzë ndaj Pal Lekajt për 53-milionëshin

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për keqpërdorim të pozitës zyrtare ndaj ish-ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekajt dhe dy personave të tjerë, Nebih Shatri - ish-zyrtar në ...

VIDEO – Vozitje e rrezikshme në autostradën “Arbën Xhaferi”

Një vozitje e rrezikshme është hasur në autostradën “Arbën Xhaferi”, në segmentin Prishtinë – Lipjan.

VIDEO - Bëhet shkrumb nga flaka një automjet në autostradën “Arbën Xhaferi”

Një automjet ka marrë flakë në autostradën “Arbën Xhaferi”, në zonën e Ferizajt.

Policia jep detaje për aksidentin në autostradë ku vdiq një person

Një aksident trafiku me fatalitet është regjistruar dje në autostradën "Arben Xhaferi".

Nesër rifillon qarkullimi në një pjesë të autostradës ‘Arbën Xhaferi’

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se nesër lirohet plotësisht qarkullimi në mbikalimin e Banullës, afër Lipjanit, kryqësim i autoudhës A6 me A7.1.

Auditori jep detaje për pagesën e 53 milionë eurove për "Bechtel & Enka"

Qeveria e Kosovës nuk i ka përfillur afatet e marrëveshjes së saj me konsorciumin "Bechtel & Enka" sa i përket pagesës së borxhit prej 53 milionë ...

Një pjesë e autostradës "Arbën Xhaferi" do të jetë e mbyllur të dielën

Autostrada "Arbën Xhaferi" në hyrjet Doganaj - Hani i Elezit  dhe anasjelltas do të jenë të  mbyllura  për qarkullim të dielën, më 16 qershor, nga ora ora 08:00  deri ...