Postet nga: autostrada "arbën xhaferi"

Ukrainasja që u gjet e vdekur, kur kishte ardhur në Kosovë dhe për ç’arsye?

Një shtetase ukrainase është gjetur e vdekur nga Policia e Kosovës mbrëmë, më 21.02.2024, në autostradën “Arbën Xhaferi”.

LIVE - Si u hetua rasti i 53 milionëshit?

Gjykata e Prishtinës më 26 të këtij muaji ka shpallur fajtor ish-ministrin e infrastrukturës Pal Lekaj, këshilltarin e tij politik, Eset Berisha, sekretarin e përgjithshëm ...

Nuk sigurohet prezenca e pronarit të "Bechtel-Enka" për të dëshmuar në gjykimin ndaj Pal Lekajt dhe të tjerëve lidhur me 53 milionëshin

Në gjykimin ndaj të akuzuarve Pal Lekaj, Nehbi Shatri, Eset Berisha dhe Besim Tahiri për keqpërodrim të detyrës zyrtare, në lidhje me ekzekutimin e 53 milionë eurove pë...

Zharku: Ministria e infrastrukturës nuk është dashur ta nënshkruajë marrëveshjen për 53 milionë euro

Ish-ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, ka thënë se nuk ka pasur të drejtë Ministria e Infrastrukturës që udhëhiqej nga Pal Lekaj, ta nënshkruajë kontratën ...

Ramush Haradinaj do të dëshmojë sot në rastin e 53-milionëshit

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është ftuar për të dëshmuar në rastin e njohur si 53-milionëshi.

Një i vdekur e 3 të lënduar në aksidentin mes një kamioni dhe një veture në autostradën “Arbën Xhaferi"

Një person ka vdekur dhe tre të tjerë kanë pësuar lëndime trupore në aksidentin mes një kamioni dhe automjeti në autostradën ‘Arbën Xhaferi’ në fshatin Bibaj ...

Albena Reshitaj dëshmon në gjykimin ndaj Pal Lekaj që po akuzohet për ‘aferën 53 milionëshit’

Ish-ministri Pal Lekaj së bashku me Eset Berishën, Nebih Shatrin dhe Besim Tahirin janë ulur përsëri në bankën e të akuzuarve për aferën 53 milionë...

Policia jep detaje për aksidentin në autostradën Prishtinë-Ferizaj

Një person ka pësuar lëndime në aksidentin në të cilin janë përfshirë dy automjete në autostradën “Arbën Xhaferi”, drejtimi Prishtinë-Ferizaj.