Postet nga: autoriteti kosovar i konkurrencës

Kryetari i AKK-së: Deklaratat e deputetëve për pushim ditën e diel, anti-kushtetuese

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi ka thënë se deklaratat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës në lidhje me atë se bizneset nuk duhet ...

Autoriteti i Konkurrencës do të analizoj marrëveshjen e Postës dhe Policisë për pagesën e dënimeve me kartela bankare

Ditën e djeshme Policia e Kosovës njoftoi se ka arritur marrëveshje me Postën e Kosovës për vendosjen e aparateve 'POS' në objektet edhe veturat ...

Çmimet e naftës n'hava, konfirmohet mashtrimi i qytetarëve

Naftëtarët kanë përfituar në kurriz të qytetarëve në fund të vitit të kaluar. Ato i kanë rritur fitimet deri në 135%, apo njëmbëdhjetë herë më ...

Apeli vendos për pikat e Postës së Kosovës në institucione publike

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka fituar kontestin gjyqësor ndaj Postës së Kosovës për vendosjen e zyreve postare në institucionet publike.

AKK për tenderin e ‘kurdisur’ për laptopë: Kufizimi i konkurrencës nëpër tenderë, i padëshirueshëm

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës e ka dhënë një mendim profesional për tenderin 9-milionësh të AQP-së që dyshohet se i është përshtatur vetëm një prodhuesi.

Haradinaj flet për monopolin në homologim të automjeteve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencën pas mbledhjes së Qeverisë ka folur edhe për udhëzimin administrativ të Ministrisë së Infrastrukturës që rrezikon t’ia ...

Autoriteti i Konkurrencës lejon Ministrinë e Shëndetësisë të përcaktojë çmimet e barnave

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka bërë të ditur se kanë vendosur që ta lejojnë Ministrinë e Shëndetësisë që ta bëjë përcaktimin çmimeve të barnave ...

Çmimet e derivateve, Autoriteti i Konkurrencës kërkon hetime nga Prokuroria Speciale

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, AKK, Valon Prestreshi ka njoftuar se nesër do të kërkojë ndihmën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës ...