Postet nga: autoriteti kosovar i konkurrencës

Autoriteti i Konkurrencës: Me vendimin për Telekomin, qeveria krijoi monopol

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka reaguar ndaj një vendimi të djeshëm të Qeverisë së Kosovës, duke e cilësuar si shkelje të ligjit dhe krijim i monopolit.

Autoriteti i Konkurrencës i bën thirrje Shoqatës së Mullisëve mos ta ndalë prodhimin

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka bërë të ditur se është duke e monitoruar me kujdes situatën e krijuar pas njoftimeve nga mediat se Shoqata e Mullisëve ...

Autoriteti i Konkurrencës reagon pas informacioneve për rritjen e çmimit të maskave nga barnatoret

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës (AKK), Valon Prestreshi, ka reaguar ndaj informacioneve për rritjen e çmimit të maskave nga barnatoret.

Kryetari i AKK-së: Deklaratat e deputetëve për pushim ditën e diel, anti-kushtetuese

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi ka thënë se deklaratat e deputetëve të Kuvendit të Kosovës në lidhje me atë se bizneset nuk duhet ...

Autoriteti i Konkurrencës do të analizoj marrëveshjen e Postës dhe Policisë për pagesën e dënimeve me kartela bankare

Ditën e djeshme Policia e Kosovës njoftoi se ka arritur marrëveshje me Postën e Kosovës për vendosjen e aparateve 'POS' në objektet edhe veturat ...

Çmimet e naftës n'hava, konfirmohet mashtrimi i qytetarëve

Naftëtarët kanë përfituar në kurriz të qytetarëve në fund të vitit të kaluar. Ato i kanë rritur fitimet deri në 135%, apo njëmbëdhjetë herë më ...

Apeli vendos për pikat e Postës së Kosovës në institucione publike

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka fituar kontestin gjyqësor ndaj Postës së Kosovës për vendosjen e zyreve postare në institucionet publike.

AKK për tenderin e ‘kurdisur’ për laptopë: Kufizimi i konkurrencës nëpër tenderë, i padëshirueshëm

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës e ka dhënë një mendim profesional për tenderin 9-milionësh të AQP-së që dyshohet se i është përshtatur vetëm një prodhuesi.