Postet nga: Autoriteti i Konkurrencës

Autoriteti i Konkurrencës reagon pas krijimit të monopolit për shënjimin e naftës

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, ka reaguar pas krijimit të monopolit për shënjimin\markimin e naftës .

Mbi 4 milionë euro gjoba për 14 kompani të derivateve

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka gjobitur me mbi 4 milionë euro 14 kompani të derivateve të naftës për çrregullim të konkurrencës në treg gjatë muajve nëntor dhe ...

Autoriteti i Konkurrencës nesër del me vendim mbi dyshimet për manipulime me çmime të naftës

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës (AKK) ka njoftuar se nesër do të dalë me vendim në lidhje me dyshimet për manipulime me çmime nga kompanitë e derivateve të ...

Autoriteti i Konkurencës paralajmëron hetime për çmimet e dezinfektuesve dhe alkoolit

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës (AKK) ka njoftuar se kanë bërë monitorimin e tregut dhe ka evidentuar dyshime për shkelje të konkurrencës në disa raste që kanë ...

Autoriteti i Konkurrencës paralajmëron “gjoba të larta” për bizneset që ngrisin çmimet

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, ka mbajtur një konferencë për media në lidhje me masat që do merren ndaj ngritjes së çmimeve të produkteve ushqimore ...

Isa Mustafa kundër pushimit të bizneseve ditën diel

Isa Mustafa kundër pushimit të bizneseve ditën diel

Kryetrari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka kundërshtuar iniciativën e disa komunave që të mos punohet ditëve të diela. Mustafa në një postim ...

Kryetari i Autoritetit të Konkurrencës i gëzohet vendimit të Komunës së Prishtinës për kiosqet

Kryetari i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi ka mirëpritur vendimin e Komunës së Prishtinës për rishikimin e kritereve në tenderin për kiosqet në ...

Autoriteti i Konkurrencës kërkon rishikimin e kritereve për dhënien e kiosqeve në Prishtinë

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës në mbledhjen e saj të sotme ka reaguar në lidhje me ankadin për dhënien e kiosqeve në Komunën e Prishtinës.