Postet nga: automjetet

Google dhe Renault dakordohen të bashkëpunojnë në zhvillimin e një platforme softuerike për automjete

Duke e pasur parasysh faktin se automjetet e sotme janë të mbushura me teknologji, nuk është çudi që ato po quhen gjithnjë e më shumë si kompjuterë me rrota.

BE-ja i kërkon Kosovës të japë 'kohë të mjaftueshme' për riregjistrimin e makinave

Bashkimi Evropian tha më 1 shtator se Prishtina duhet t’i japë kohë të mjaftueshme zbatimit të vendimit për riregjistrimin e makinave me targa të lëshuara nga Serbia në ...

Kolona të gjata në rrugën Fushë Kosovë - Sllatinë (Pamje)

Kolona të gjata të automjeteve janë krijuar në rrugën Fushë Kosovë- Sllatinë sot pasdite. 

MPB-ja tregon mënyrën e pajisjes së qytetarëve me leje të përkohshme për targat

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se nga nesër qytetarët mund të pajisen me leje të përkohshme për targa në të gjitha Qendrat e ...

Arrestohet zyrtari i Qendrës së Regjistrimit të Automjeteve në Malishevë

 

FOTO: Automjetet e blinduara që Shtetet e Bashkuara ia dhuruan Ushtrisë së Kosovës

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, sot ka vizituar Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes në Kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj, me qëllim të njoftimit me automjetet ...

Mbi 148 mijë vetura të paregjistruara sfidojnë Kartonin e Gjelbër

 

Koronavirusi rrezikon të shkatërrojë industrinë e automjeteve