Postet nga: Automjete elektrike

VW i ul çmimet e automjeteve elektrike, paralajmëron futjen e ChatGPT në automjetet e saj

Deri para pak kohësh, kompania e automjeteve Volkswagen shpresonte se nga mesi i kësaj dekade mund ta tejkalojë Tesla-n duke u bërë kompania lider në tregun e ...

BMW do të investojë 700 milionë euro në fabrikën elektrike Mini në Mbretërinë e Bashkuar

Prodhuesi gjerman i automjeteve BMW do të investojë miliona euro në prodhimin e automjeteve elektrike në fabrikën e tij Mini në Oksford, ka njoftuar qeveria e Mbretërisë së ...

Automjeti elektrik MG Comet EV me çmim më pak se 10 mijë dollarë

Automjetet elektrike janë ende mjaft të shtrenjta në krahasim me modelet e një kategorie të ngjashme me motorë benzinë ​​dhe naftë, dhe për shumë njerëz kjo është arsyeja ...

Mbi 800,000 automjete elektrike të shitura në mars në nivel global

Tregu global i automjeteve elektrike vazhdoi të lulëzojw edhe nw muajin në mars - gjithsej 1 milion bateri elektrike dhe hibride plug-in të shitura - një rritje prej 28% krahasuar me ...

Cilat vende evropiane e posedojnë pjesën më të madhe të automjeteve elektrike?

Gjermania ka më shumë se një milion automjete me bateri, mirëpo një vend tjetër po bën më të mirën në depërtimin e automjeteve elektrike.

Detaje për automjetet e reja elektrike 'Volvo'

Në prezantimin e mbajtur këtë javë, njeriu i parë i divizionit kinez të Volvo, Qin Peiji, foli për elektrifikimin e deritanishëm të kompanisë dhe planet për ...

Së shpejti do ta shohim version elektrik të Renault 4

Për pak më shumë se një muaj, në Paris do të nisë panairi i madh i automjeteve në Paris, ku kompanitë e automjeteve do t’i ekspozojnë asetet e ...

SHBA, nga viti 2035 klientët do të mund të blejnë vetëm automjete elektrike

Duke filluar nga viti 2035, nëse vendosni ta bleni një veturë në Kaliforni të SHBA, nuk do t'ju duhet të vendosni midis versionit me gaz, naftë apo elektrik, sepse nuk ...