Postet nga: Automita

Auto Mita rikthen ‘5shen perfekte’ – pesë arsye më shumë për t’u bërë me veturë të re

Si shtëpia më e madhe e veturave në Kosovë, ku mund të bëni përzgjedhjen e veturave më të mira dhe më të sigurta, Auto Mita nuk zhgë...

Dacia Sandero automjeti më i shitur në Evropë për muajin janar 2023

Dacia Sandero është vetura numër 1 në Evropë më e shitur për muajin janar të vitit 2023, automjeti në kuadër të Renault ishte po ashtu më i shituri edhe ...

Kjo është marka më e shitur e veturave në Kosovë gjatë vitit 2022

Veturat luajn rol të rëndësishëm në rutinën e gjithsecilit. Përzgjedhja për veturë është po aq e rëndësishme sa edhe zgjedhja e një ...

Bashkë, 10 vjet rrugëtime me Renault dhe Dacia!

Një dekadë por shumë suksese brenda 10 viteve nga Renault dhe Dacia.

Renault dhe Dacia – 4 muajt e fundit mbizotëroj në tregun e veturave mbi 30% shitje

Kush po i thyen këto rekorde? Rekordin e shitjeve për katër muajt e fundit Renault dhe Dacia dominojnë në tregun e veturave mbi 30% shitje, janë shitur gjithsej 145 ...

Nissan Qashqai i ri vlerësohet si vetura më e sigurt e testuar – merr çmimin më të lartë!

Euro NCAP ka testuar sistemet e Asistencës në Autostradë të ofruara në katër makina të fundit: Jaguar I – PaceSistemi që u vlerësua si niveli “Entry”, Poestar 2 u ...

Dacia Jogger – Vetura më e mirë dhe e kompletuar në botë!

Kur e kemi fjalën për veturat më fantastika dhe më të mirat atëherë natyrisht që fillimisht ndalemi tek super vetura Dacia Jogger.

Përsëri kjo është vetura që ka thyer rekordet e shitjes për Janar – Shkurt 2022!

Kësaj i thonë me fillu vitin mbarë, qysh në dy muajt e parë të vitit me thy rekorde shitjesh!