Postet nga: autobusi

Suharekë, katër të mitur dyshohet se thyen xhamin e një autobusi

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Suharekë, katër të mitur dyshohet se i kanë thyer xhamin anësor një autobusi me targa vendore.

Shpejtësia e autobusit, shkaktar i mundshëm për aksidentin në Bullgari

Hetuesia bullgare ka dalë me vlerësimet e para lidhur me aksidentin me autobusin maqedonas në Bullgari, më 23 nëntor, ku humbën jetën 45 shtetas të Maqedonisë të Veriut.

Drejtoria doganore: Autobusi nuk ishte regjistruar në doganë kur kishte kaluar kufirin

Doganierët nuk e kanë regjistruar autobusin e djegur të “Besa Trans” kur ai ka kaluar kufirin, por kanë regjistruar vetëm pasagjerët që ndodheshin në të.

Konjufca ngushëllon kryekuvendarin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i ka dërguar një telegram kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nëpërmjet të cilit i ka ...

Aksident në Prishtinë, autobusi godet këmbësorin

Një këmbësor është goditur nga një autobus pasditen e sotme në Prishtinë. Rastin e ka konfirmuar për KALLXO.com, zëdhënësja e Policisë së Kosovë...

(VIDEO) Prishtinë - autobusi ndalet në mes të rrugës për t’i marrë udhëtarët

Një autobus është ndalë në mes të rrugës për të marr udhëtarët, duke u rrezikuar jetën atyre dhe duke penguar rrjedhën e komunikacionit. Sipas ...

Nuk u lejua pa maskë, qytetari i revoltuar thyen xhamin e autobusit të Trafikut Urban

Një qytetar ka thyer xhamin e njërit prej autbuesave të linjës 4 të Trafikut Urban në Prishtinë.

Foto: HTV / IMS

Shoferi i autobusit të aksidentuar del para prokurorisë në Kroaci

Shoferi i autobusit të aksidentuar në mëngjesin e djeshëm në Kroaci ku mbeten të vdekur dhjetë persona, është dërguar i prangosur në zyrën e Prokurorit të ...