Postet nga: autoblinda

Policia i bën gati autoblindat për protestën kundër shtrenjtimit të rrymës (pamje)

Policia e Kosovës është përgatitur me autoblinda dhe topa të ujit pas paralajmërimit për protestë nga Partia Socialdemokrate kundër shtrenjtimit të rrymës. 

Ky është mitralozi që u vendos në autoblindat e Policisë së Kosovës gjatë ditës së sotme

Policia e Kosovës prej ditës së djeshme është vendosur në Jarinjë pas një vendimi të Qeverisë së Kosovës, i cili obligon të gjithë shtetasit e Serbisë që ...

Këto janë autoblindat me të cilat po pajiset Kosova, pritet të prezantohen nga presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti

Forca e Sigurisë së Kosovës është duke u pajisur me autoblinda të tipit Armored Security Vehicle (ASV), prodhim amerikan.

Mehaj paralajmëron ardhjen e autoblindave të jashtëzakonshme për FSK-në (FOTO)

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka paralajmëruar se Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) së shpejti do të pajiset me autoblindat e tipit “Vuran”.

VIDEO: Bellanicasi ndërton autoblindë

Ndonëse nuk është ndonjë inxhinier i diplomuar, Refki Zogaj nga Bellanica e Malishevës ka arritur të ndërtojë një automjet që u ngjan shumë autoblindave ushtarake.

FSK blen autoblinda nga Amerika

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) është furnizuar me një kontigjent të automjeteve të blinduar nga ShBA-të.

Kosova investon 3.2 milionë euro në autoblinda ushtarake

Forcat e Armatosura të Kosovës pritet të investojnë 3.2 milionë euro për furnizim me autoblinda të reja për nevoja të ushtrisë së Kosovës.