Postet nga: autoblinda

Policia e Kosovës demanton lajmin që njësia speciale u nis për në veri

Media online “Koha.net”, në faqen e vet në Facebook ka publikuar një video me mbishkrimin se njësia speciale e Policisë së Kosovës po nisen drejt veriut pas ...

VIDEO - Njësitë Speciale të Kosovës mblidhen në kampin ‘Belvedere’ në Mitrovicën e Jugut

Ekipi i Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës ka filluar të mblidhet në kampin ‘Blevedere’ në lagjen Bair të Mitrovicës së Jugut.

Aksidentohen dy autoblinda të Policisë së Kosovës në veri

Dy autoblinda të Policisë së Kosovës janë aksidentuar në Gazivodë të Zubin Potokut.

Policia i bën gati autoblindat për protestën kundër shtrenjtimit të rrymës (pamje)

Policia e Kosovës është përgatitur me autoblinda dhe topa të ujit pas paralajmërimit për protestë nga Partia Socialdemokrate kundër shtrenjtimit të rrymës. 

Ky është mitralozi që u vendos në autoblindat e Policisë së Kosovës gjatë ditës së sotme

Policia e Kosovës prej ditës së djeshme është vendosur në Jarinjë pas një vendimi të Qeverisë së Kosovës, i cili obligon të gjithë shtetasit e Serbisë që ...

Këto janë autoblindat me të cilat po pajiset Kosova, pritet të prezantohen nga presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti

Forca e Sigurisë së Kosovës është duke u pajisur me autoblinda të tipit Armored Security Vehicle (ASV), prodhim amerikan.

Mehaj paralajmëron ardhjen e autoblindave të jashtëzakonshme për FSK-në (FOTO)

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka paralajmëruar se Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) së shpejti do të pajiset me autoblindat e tipit “Vuran”.

VIDEO: Bellanicasi ndërton autoblindë

Ndonëse nuk është ndonjë inxhinier i diplomuar, Refki Zogaj nga Bellanica e Malishevës ka arritur të ndërtojë një automjet që u ngjan shumë autoblindave ushtarake.