Postet nga: auto mita

Veturat nga Renault dominojnë me shitje në Kosovë gjatë muajit nëntor

Të gjithë e dimë se sa është e zhvilluar industria e veturave në Kosovë, por pak dimë për statistikat zyrtare se cila prej tyre preferohet më së shumti nga ...

Prezantohet SUV e re hibride nga Renault – njihuni me Megane Conquest

Megane Conquest është një SUV e cila me strukturën fizike mund të futet në segmentin e veturave Premium, ka linja atletike dhe karakter dinamik.

Furgoni i ri nga Renault fiton çmimin ndërkombëtar ‘Furgoni i Vitit’ 2022

Gjatë panairit Solutrans në Lyon, Jarlath Sweeney, kryetar i jurisë IVOTY, i dhuroi kompanisë Renault, çmimin “Furgon i Vitit’ 2022 për furgonin e ri Kangoo.

Transformimi i veturës legjendare të Rasim Thaçit - Cima (VIDEO)

Rasim Thaçi – Cima kishte një lidhje shpirtërore me veturën e tij të tipit të “Renault 5”.

Renault nuk ndalet së fituari çmime!

Renault, brendi që njihet si fjala e fundit e teknologjisë së veturave nuk po ndalet së fituari çmime të ndryshme, duke mbetur fuqishëm lider në treg për tash ...

Një ndër SUV më të shitura në Evropë, Dacia Duster vjen krejtësisht i ri prej vetëm 14,990 eurove

Dacia Duster si vetura SUV më ikonike dhe më e shitura në shtetet evropiane, tanimë vjen krejtësisht e re dhe me çmimin më të arsyeshëm në treg!

Klientët tejet të interesuar për veturat e përdorura me garancion nga Auto Mita Certified

Ndonëse ka vetëm pak kohë prej se është prezantuar Auto Mita Certified, qytetarët e klientët kanë shfaqur interesim të jashtëzakonshëm për këtë ...

Prezantohet ‘Auto Mita Certified’ – blini veturë të përdorur me garancion dhe 100% siguri në informacione

Deri më tani në Kosovë, blerja e një veture të përdorur ka qenë një proces mjaft i vështirë i cili është karakterizuar nga dyshimet për gjendjen teknike ...