Postet nga: Austria

Austria futet në izolim kombëtar nga 22 nëntori

Disa ditë pasi Austria ka vendosur masa izolimi ndaj personave të pavaksinuar kundër koronavirusit, autoritetet e këtij shteti kanë bërë të ditur izolim kombëtar, duke nisur ...

Çfarë thotë një arkivol marramendës i zbuluar në shtëpinë e një të dyshuari neo-nazist për ekstremizmin e ekstremit të djathtë në Evropë

Muajin e kaluar, policia austriake bëri një zbulim të jashtëzakonshëm.

Austria urdhëron izolimin e 2 milionë personave të pavaksinuar

Austria po vendos rreth 2 milionë njerëz të pavaksinuar në izolim nga e hëna mes niveleve rekord të infeksionit dhe presionit në rritje ndaj spitaleve.

Austria zotohet që do të vazhdojë të përkrahë qeverinë dhe popullin e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger.

Mehaj: FSK e gatshme të mbështesë Austrinë pas situatës me përmbytjet

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se ka shprehur gatishmërine e Forcës së Sigurisë së Kosovës që t’i dalë në ndihmë Austrisë ...

Presidentja Osmani takoi kancelarin austriak Sebastian Kurz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në kuadër të vizitës zyrtare në Austri është takuar me kancelarin Sebastian Kurz.

Vjosa Osmani: Kosova ka miq të shumtë në Austri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Republika e Kosovës ka miq të shumtë në Austri.

Nesër presidentja Vjosa Osmani për vizitë zyrtare në Austri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, nesër do të nisë një vizitë zyrtare në Austri.