Postet nga: Australian Open

Novak Gjokoviq fiton për herë të 10-të në Australian Open

Tenisti serb, Novak Gjokoviq, për herë të dhjetë ka fituar në turneun e tenisit Australian Open.

Ndalohet ekspozimi i flamujve të Rusisë dhe Bjellorusisë në turneun e tenisit ‘Australian Open’

Flamujt e Rusisë dhe Bjellorusisë janë ndaluar nga turneu i tenisit 'Australian Open' pas një incidenti në fushë.

Çështja e vizës së Gjokoviqit do të shqyrtohet

Federata e Tenisit të Australisë tha se do ta shqyrtojë çështjen e anulimit të vizës së tenistit serb, Novak Gjokoviq pas përfundimit të turneut Australian Open.

Rasti Novak Gjokoviq, Australia i anulon vizën teniserit serb

Australia i ka revokuar vizën tenisit serb Novak Gjokoviq për të dytën herë radhazi, për të drejtën e tij për të qëndruar në ...

Kryeministri australian diskuton me homologen serbe për vizën e Gjokoviqit

Kryeministri australian, Scott Morrison ka diskutuar për tenistin serb, Novak Gjokoviq dhe vizën e tij me homologen serbe, Ana Bërnabiq, teksa tenisti vazhdon të përballet me ...

Gjokoviq u fotografua me disa të rinj një ditë pasi avokatët thanë se ai doli pozitiv me COVID

Numri një i tenisit në botë, Novak Gjokoviq, duket se është fotografuar me lojtarë të rinj një ditë pasi avokatët e tij thanë se ai doli pozitiv me COVID-19 ...

Novak Gjokoviq: Superyll tenisi, antivakser dhe nacionalist

Ditëve të fundit, bota u bë dëshmitare e një ane tjetër, më pak të njohur të një prej tenistëve më të suksesshëm të historisë së ...

Dokumentet: Gjokoviqit iu dha mundësia për mosvaksinim pasi në dhjetor doli pozitiv me COVID-19

Novak Gjokoviqit iu dha mundësia për mosvaksinim pasi doli pozitiv me COVID-19 në dhjetor, tregojnë dokumentet e gjykatës.