Postet nga: atentati

Afganistan: Sulm me bombë në afërsi të zyrës së kandidatit për zv.president

Në afërsi të zyrës së kandidatit për zëvendëspresident të Afganistanit, Amrullah Saleh, ka shpërthyer një bombë. Ky sulm vjen pikërisht teksa në Afganistan ...

Vritet presidenti i vetëshpallur i Çamërisë

Vritet në një atentat presidenti i Republikës së Çamërisë, Festim Lato.

Atentat në Vlorë, plagoset një 41-vjeçar

41-vjeçari i identifikuar si Mikel M. është plagosur rëndë pasi dy persona kanë qëlluar me armë zjarri mbi makinën e tij një Audi me targa “AA 653 ...

Atentat me tritol në Vlorë, plagoset rëndë biznesmeni i ndërtimeve

Agron Allushaj, 48-vjeç, mbeti i plagosur rëndë në një atentat, ndërsa një sasi eksplozivi shpërtheu në makinën e tij ndërsa ai ndodhej në timon.

Gjykimi për Tentim-Vrasjen e Kusari- Lilës Vazhdon pa Dëshmitarin Kryesor

Dëshmitari nga Shqipëria Gramoz Nokshiqi nuk u paraqit për ta dhënë dëshminë në gjykimin ndaj Mikel Qupit.

Avokati Beson në Pafajësinë e të Dyshuarit të Tretë

Mbrëmë rreth orës 20:00 nën dyshimin për ndihmë në kryerjen e atentatit ndaj avokatit Azem Vllasi është arrestuar edhe personi i tretë.

Demë Tolaj: Vrasja e Sabahates Nuk Është Zbardhur Krejtësisht

Demë Tolaj: Vrasja e Sabahates Nuk Është Zbardhur Krejtësisht

Në përvjetorin e 13 të vrasjes së pjesëtares së Policisë së Kosovës, Sabahate Tolaj, për herë të parë ka folur për media babai i saj, Demë ...

Shtyhet Prapë Seanca për Tentim-Vrasjen e Kusari-Lilës

Gramoz Nukshiqi, dëshmitari bashkëpunues nga Shqipëria në gjykimin e Mikel Qupit për porositje të vrasjes së Mimoza Kusari-Lilës dhe Prenk Radit nuk u paraqit në ...