Postet nga: atentat

Pak kohë pas pushtimit të Ukrainës, Putin i mbijetoi një atentati

Pak kohë pas pushtimit të Ukrainës, Putin i mbijetoi një atentati

 

Mbi 30 të vrarë në një xhami në Afganistan 

Të paktën 33 vetë u vranë dhe 43 u plagosën në një sulm në një xhami dhe shkollë fetare në Afganistanin verior gjatë lutjeve të premten, më 22 prill. Shumë prej ...

Tre të vdekur nga atentati në Deçan, shoferi i autobusit dhe dy nxënës (VIDEO)

Tre persona kanë mbetur të vdekur dhe një është plagosur, nga sulmi me armë zjarri që ka ndodhur mbi autobusin me udhëtar në fshatin Gllogjan të Deçanit.

Ekzekutohet ish-polici në Laç, në 2020-n i kishin bërë atentat edhe të birit

Një 60-vjeçar është ekzekutuar mëngjesin e sotëm në Laç, rreth orës 07:23 ,në afërsi të një banke.

Të paktën tetë të vrarë në Indianapolis

Policia në Indianapolis tha se të paktën tetë veta u vranë nga të shtënat me armë në një mjedis të FedEx-it, dhe sulmuesi më pas vrau veten.

Dhjetëra persona të vrarë në një sulm me makinë-bombë në Afganistan

Të paktën 30 pjesëtarë afganë të sigurisë janë vrarë si pasojë e një sulmi vetëvrasës me makinë-bombë, në një bazë ushtarake në provincën Gazni të ...

Kosova Dënon Atentatin Ndaj Ambasadorit Rus

Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Isa Mustafa e ministri i jashtëm, Enver Hoxhaj i shprehën ngushëllime familjes

Kosova Ngushëllon Francën

Drejtues të institucioneve të Kosovës kanë shprehur solidarizimin me popullin francez pasi së paku 84 persona kanë vdekur e mbi 100 janë plagosur kur një kamion është përplasur me të...