Postet nga: atentat

Kryeministri sllovak në “gjendje të rëndë” pas atentatit

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, është “në gjendje të rëndë”, pasi u qëllua me armë zjarri derisa po ecte në mesin e një turme të vogël, pas ...

Osmani e Kurti i urojnë shërim të shpejtë kryeministrit sllovak pas plagosjes

Krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë reaguar pasi kryeministri sllovak, Robert Fico, u qëllua me armë zjarri.

Raportimet për atentat ndaj Kurtit, ai thotë se nuk u ndje i rrezikuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk është ndjerë i rrezikuar, edhe pse ka mësuar se ka shumë kërcënime për të nga Beogradi ...

Flet i dyshuari për planifikim të atentatit ndaj kryeministrit Kurti, Prekë Kodra

Prekë Kodra, i apostrofuari nga mediat në Shqipëri për planifikimin e atentatit ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, deputetit të PDK-së Xhavit Haliti dhe ish-pjesëtarit të ...

Kurti për dyshimet për atentat ndaj tij: Konfirmoj se ndjehem i sigurt

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka komentuar raportimet se ndaj tij dhe dy personave të tjerë ishte planifikuar një atentat në vitin 2021.

I shpëton atentatit zv.presidentja e Argjentinës, nuk shkrepet arma (VIDEO)

Zëvendëspresidentja e Argjentinës, Cristina Fernández de Kirchner ka arritur t’i shmanget një atentati, kjo pasi arma e personit të armatosur u bllokua teksa e drejtoi ...

Atentat në Moskë, vdes vajza e ideologut të Putinit

Daria Dugina, 30 vjeç, analiste politike dhe vajza e Aleksandër Dugin - i konsideruar "ideologu i Putinit" - vdiq pas shpërthimit të makinës së saj në periferi të ...

Atentat në qendër të Milotit/ vdes njëri prej të plagosurve, tjetri në gjendje të rëndë

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar këtë mbrëmje në Milot, ku fillimisht u raportua për dy të plagosur, ndërsa njoftohet se njëri ndë...