Postet nga: atentat

Flet i dyshuari për planifikim të atentatit ndaj kryeministrit Kurti, Prekë Kodra

Prekë Kodra, i apostrofuari nga mediat në Shqipëri për planifikimin e atentatit ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, deputetit të PDK-së Xhavit Haliti dhe ish-pjesëtarit të ...

Kurti për dyshimet për atentat ndaj tij: Konfirmoj se ndjehem i sigurt

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka komentuar raportimet se ndaj tij dhe dy personave të tjerë ishte planifikuar një atentat në vitin 2021.

I shpëton atentatit zv.presidentja e Argjentinës, nuk shkrepet arma (VIDEO)

Zëvendëspresidentja e Argjentinës, Cristina Fernández de Kirchner ka arritur t’i shmanget një atentati, kjo pasi arma e personit të armatosur u bllokua teksa e drejtoi ...

Atentat në Moskë, vdes vajza e ideologut të Putinit

Daria Dugina, 30 vjeç, analiste politike dhe vajza e Aleksandër Dugin - i konsideruar "ideologu i Putinit" - vdiq pas shpërthimit të makinës së saj në periferi të ...

Atentat në qendër të Milotit/ vdes njëri prej të plagosurve, tjetri në gjendje të rëndë

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar këtë mbrëmje në Milot, ku fillimisht u raportua për dy të plagosur, ndërsa njoftohet se njëri ndë...

Pak kohë pas pushtimit të Ukrainës, Putin i mbijetoi një atentati

Pak kohë pas pushtimit të Ukrainës, Putin i mbijetoi një atentati

 

Mbi 30 të vrarë në një xhami në Afganistan 

Të paktën 33 vetë u vranë dhe 43 u plagosën në një sulm në një xhami dhe shkollë fetare në Afganistanin verior gjatë lutjeve të premten, më 22 prill. Shumë prej ...

Tre të vdekur nga atentati në Deçan, shoferi i autobusit dhe dy nxënës (VIDEO)

Tre persona kanë mbetur të vdekur dhe një është plagosur, nga sulmi me armë zjarri që ka ndodhur mbi autobusin me udhëtar në fshatin Gllogjan të Deçanit.