Postet nga: atentat

Zyrtarët: Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico ende në gjendje të rëndë

Kryeministri sllovak Robert Fico mbetet në gjendje të rëndë dhe përballet ende me rreziqe për ndërlikime, por gjendja e tij paraqitet e stabilizuar, thanë zyrtarët ...

Fico mbetet nën kujdes intensiv

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë nën kujdes intensiv dhe do të mbetet në spitalin e qytetit Banksa Bistrica së paku deri ...

Kryeministri sllovak jashtë rrezikut për jetë

Gjendja shëndetësore e kryeministrit sllovak, Robert Fico, më nuk është në rrezik për jetë, pasi ai u qëllua me armë zjarri teksa po dilte nga një ...

Kryeministri sllovak në “gjendje të rëndë” pas atentatit

Kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico, është “në gjendje të rëndë”, pasi u qëllua me armë zjarri derisa po ecte në mesin e një turme të vogël, pas ...

Osmani e Kurti i urojnë shërim të shpejtë kryeministrit sllovak pas plagosjes

Krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë reaguar pasi kryeministri sllovak, Robert Fico, u qëllua me armë zjarri.

Raportimet për atentat ndaj Kurtit, ai thotë se nuk u ndje i rrezikuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk është ndjerë i rrezikuar, edhe pse ka mësuar se ka shumë kërcënime për të nga Beogradi ...

Flet i dyshuari për planifikim të atentatit ndaj kryeministrit Kurti, Prekë Kodra

Prekë Kodra, i apostrofuari nga mediat në Shqipëri për planifikimin e atentatit ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, deputetit të PDK-së Xhavit Haliti dhe ish-pjesëtarit të ...

Kurti për dyshimet për atentat ndaj tij: Konfirmoj se ndjehem i sigurt

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka komentuar raportimet se ndaj tij dhe dy personave të tjerë ishte planifikuar një atentat në vitin 2021.