Postet nga: Astrit Dehari

(FOTOGALERI) Marshi për Astrit Deharin

Familjarë, politikanë e qytetarë janë mbledhur sot në sheshet e Prishtinës për të kërkuar drejtësi për aktivistin Astrit Dehari që vdiq para tre vitesh në ...

Marsh protestues në Prishtinë, kërkohet drejtësi për Astrit Deharin

Ka filluar marshi "Drejtësi për Astritin", në ditën kur janë bërë tri vjet që ai ka vdekur në rrethana ende të pazbardhura brenda Qendrës së ...

Marsh për Astrit Deharin - 'Një Popull për Drejtësi'

Me moton “Një Popull për Drejtësi” sot më 5 nëntor, duke filluar nga ora 12:00, nga Sheshi “Skënderbeu”, mbahet marsh për Astrit Deharin.

Nga A deri në ZH, si u trajtua Astrit Dehari dhe rasti i tij nga shteti?

Tre vite pas vdekjes së mistershme të aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, kanë filluar hetime pasi një ekspertizë nga Zvicra vuri dyshime për vrasje në rastin ...

Gashi: PDK i kërcënoi me burgim ata që flisnin për vrasjen e Deharit

Autori i emisionit “Drejtësia në Kosovë”, Kreshnik Gashi, që e përcolli nga afër rastin e vdekjes së aktivistit Astrit Dehari, foli lidhur me përzierjen e politikë...

Zotimi i prokurorit për rastin Dehari: Do t’i shkojmë deri në fund

Prokurori Besim Kelmendi është shprehur i bindur në gatishmërinë e këtij institucioni që ta hetojë në detaje vdekjen e Astrit Deharit.

Kush është prokurori të cilit iu besua hetimi i rastit Dehari!

Misteri i vdekjes së Astrit Deharit tashmë është në duart e Prokurorisë Speciale të Kosovës.

Çka thotë raporti i autopsisë së tre mjekëve kosovarë për vdekjen e Astrit Deharit?

Dy ditë pasi ish-aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, ishte gjetur i vdekur në qelinë e tij në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, me urdhër të ...