Postet nga: Astrit Ademaj

Vrasja e dy zyrtarëve të PDK-së në Pejë, lirohet nga paraburgimi i arrestuari

Avni Ademaj, vëllai i ish-kadidatit të PDK-së për kryetar të Pejës, i vrarë në një incident në Pejë më 8 shtator 2021, është liruar nga masa e paraburgimit.

Paraburgim për të pandehurin lidhur me vrasjen e dyfishtë në Pejë

Gjykata e Pejës i ka caktuar masën e paraburgimit të pandehurit Avni Ademaj, nën dyshimin se ka kryer veprat penale të vrasjes dhe të armëmbajtjes pa ...

Flet avokati i të dyshuarit: Klienti im ka shkuar në vend të ngjarjes pasi që viktimat ishin në tokë

Avokati Gëzim Kollçaku, i cili në këtë rast është mbrojtësi i Avni Ademaj, të dyshuarit për përfshirjen në rastin për vrasjen e dyfishtë ...

Del para gjykatës i dyshuari i përfshirë në rastin e vrasjes së dyfishtë në Pejë, seanca mbahet e mbyllur për publikun

Avni Ademaj, vëllai i ish-kadidatit të PDK-së për kryetar të Pejës, ka dalë para gjykatës për t'u përballur me kërkesën e prokurorisë ...

FOTO – Del para gjykatës i dyshuari i përfshirë në vrasjen e dyfishtë në Pejë

Në Gjykatën e Pejës ka nisur seanca dëgjimore për kërkesën e prokurorisë për paraburgim ndaj Avni Ademajt, i dyshuar për përfshirje ...

Sot del para gjykatës i dyshuari i përfshirë në rastin e vrasjes së dyfishtë në Pejë

Sot në Gjykatën e Pejës do të mbahet seanca dëgjimore për kërkesën e prokurorisë për paraburgim ndaj Avni Ademaj

Hetuesia ka në dorë pamje të vrasjes që ndodhi në Pejë

Që nga mbrëmja e kaluar ende nuk ka një version zyrtar se kush e nisi incidentin me armë mbrëmë në Pejë ku mbetën të vrarë dy persona.

Dyshime se në incidentin me armë në Pejë ishin të përfshirë katër persona

Dy persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e plagëve të marra nga armët e zjarrit dhe një tjetër është plagosur në krah.