Postet nga: AstraZeneca

Kurti: Vaksinat erdhën në ditën ndërkombëtare të infermierëve, ka më shumë se një vit që janë në front të kësaj lufte

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, përmes rrjetit Facebook ka bërë të ditur për ardhjen e mbi 38 mijë dozave të vaksinës kundër ...

Pamje - Interesim i lartë i qytetarëve për vaksinim në sallën “1 Tetori” në Prishtinë

Nga sot ka filluar vaksinimi anti-COVID-19 për personat mbi 65 vjeç, me prioritet personat e regjistruar në platformën e- Kosova.

Sllovakia pezullon dozat e para të AstraZeneca-s

Sllovakia pezulloi përdorimin e vaksinës AstraZeneca kundër koronavirusit, pasi një person i vaksinuar me këtë vaksinë, vdiq nga mpiksja e gjakut.

23,950 qytetarë janë vaksinuar deri dje me 'AstraZeneca'

Sot një muaj në Kosovë pati filluar vaksinimi me “AstraZeneca”,  vaksinë kundër COVID-19.

BE-ja padit AstraZeneca-n

Bashkimi Evropian tha të hënën se ka nisur veprime ligjore kundër kompanisë farmaceutike AstraZeneca në lidhje me mungesat në dorëzimin e vaksinave kundër koronavirusit.

Rreth 21 mijë persona të vaksinuar me “AstraZeneca” në Kosovë

Vaksinimi me vaksinën "AstraZeneca" kundër SARS-CoV-2 është duke vazhduar në sallën "1 Tetori" në Prishtinë dhe Qendrat Kryesore të Mjekësisë Familjare në komuna tjera.

Vazhdon vaksinimi i personave mbi 75 vjeç me sëmundje kronike

Vaksinimi me “AstraZeneca” është duke vazhduar në sallën “1 Tetori” në Prishtinë.

Mbërrijnë 40,800 doza të vaksinës AstraZeneca, Manastirliu në Rinas: Presim mbi 250 mijë vaksina këto ditë

Kanë mbërritur në mbrëmje në Aeroportin “Nënë Tereza” 40,800 doza të tjera të vaksinës AstraZeneca, nëpërmjet instrumentit Covax.