Postet nga: Asociacioni

Ambasadori amerikan: Draft statuti i Asociacionit paraprakisht do të marrë vlerësimin e Gjykatës Kushtetuese

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe nuk duhet të ketë kompetenca ekzekutive.

Haradinaj demanton kolegët opozitarë: E kemi lexuar në tërësi draft-statutin e Asociacionit

Kryetari i Aleancës për Ardhërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka pasur deklarata të ndryshme nga kolegët e tij opozitarë, pas takimit me emisarin e Bashkimit ...

Lajçak pas takimeve: Kisha një ditë produktive

Emisari i Bashkimit Europian, Mirosllav Lajçak ka reaguar në lidhje me takimet e tij që i ka zhvilluar ditën e sotme në Kosovë. 

Haziri: Vazhdojmë të mbahemi në terr për shkak të mos zbardhjes së draftit të Asociacionit

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri është deklaruar para gazetarëve pas takimit që ka zhvilluar me emisarin e Bashkimit Europian, Mirosllav Lajçak dhe krerë ...

Krasniqi për draftin e Asociacionit: 'Dreqi fshihet në detaje', duhet t’i shohim detajet e tekstit

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi është deklaruar para mediave pas takimit që ka zhvilluar me emisarin e Bashkimit Europian, Mirosllav Lajçak dhe krerë tjerë opozitarë.

Abdixhiku: Statuti i Asociacionit u pranua një muaj pas sulmit terrorist në Banjskë

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku gjatë fjalës së tij në Kuvend ka thënë se çuditërisht Statuti i Asociacionit, vjen siç tha ai një ...

VIDEO - Kurti pyet PDK dhe LDK: Qysh ia keni bërë që Vuçiqi nënshkruante me juve, se prej meje po ik?

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se është i gatshëm dhe i interesuar për të nënshkruar marrëveshje më Serbinë, por, sipas tij, presidenti ...

PSD me aksion para Kuvendit, deputetët e pozitës i etiketon si ‘Deputet i Zajednicës’

Aktivistë të Partise Socialdemokrate-PSD u kanë vënë ngjitës me shkrim ‘deputet i Zajednicës’ deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje.