Postet nga: Asociacioni

Kurti: Asociacioni e shkel Kushtetutën e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Asociacioni i Komunave Serbe e shkelë kushtetutën e Kosovës.

Haradinaj – Kurtit: Ndale mashtrimin me dialog

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kritikuar edhe sot kryeministrin Albin Kurti, duke i parashtruar edhe disa pyetje për Asociacionin e ...

Asociacioni mund t’i tensionojë raportet Kosovë – SHBA 

Replika e kryeministrit Albin Kurti, në kërkesën e ambasadorit amerikan, Philip Kosnett, për formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, sipas opozitës, mund të ndikojë ...

Kurti i përgjigjet ambasadorit amerikan rreth formimit të Asociacionit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk mund të ketë Asociacion mbi baza etnike.

Argumenti për Asociacionin, “në duart” e Vuçiqit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të kushtëzojë vazhdimin e dialogut me Kosovën me zbatimin e marrëveshjes për Asociacionin e komunave me shumicë serbe, thotë ...

Përveç Asociacionit, Kosovës në Bruksel i kërkohet 'Rajon Autonom i Veriut të Kosovës' (Dokumenti i plotë)

Një letër të cilën e ka siguruar KALLXO.com nga burimet e veta brenda Bashkimit Evropian, përveç idesë se krijimit të Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, ...

Hoxhaj kërkoi qëndrim nga Osmani e Kurti për marrëveshjen e Asociacionit

Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka deklaruar, se në takimin e sotëm me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje (...

Hoti: Demarkacioni dhe Asociacioni ishin kauza të rrejshme

Kryeministri në detyrë dhe kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti, i ka quajtur "kauza të rrejshme" kundërshtimet e atëhershme të opozitës për demarkacionin ...