Postet nga: Asociacioni

Çfarë parasheh draft-statuti për Asociacionin?

 

Kurti: I takon BE-së ta publikojë draft-statutin e Asociacionit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk është ai i cili duhet ta publikojë draft-statutin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Këtë, sipas tij, ...

Qeveria jep detaje për takimin në Bruksel: Draft-propozimi për Asociacionin nuk ishte pjesë e diskutimeve

Qeveria e Kosovës ka njoftuar se draft-propozimi për formimin e Asociacionit nuk ka qenë pjesë e diskutimit në takimin e mbajtur sot mes zëvendëskryeministrit të Kosovë...

Krasniqi takon Kryesinë, deputetët dhe kryetarët e degëve të PDK-së: Statuti i Asociacionit duhet të jetë në pajtim me Kushtetutën

Kryetari Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka mbajtur sot takime të ndara me kryesinë e partisë, me deputetët e grupit parlamentar të PDK-së dhe me kryetarët ...

Kurti flet për draft-statutin e Asociacionit: I pakrahasueshëm me të tjerët sepse tregon ku zbatohet

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se dallimi kryesor i draft-statutit të fundit të Asociacionit nga ata paraprakë është te themeli se ku ky draft beson se do të zbatohet.

Kurti për draftin e Asociacionit: Vuçiq do një “shtet brenda shtetit”, unë mund të diskutoj gjithçka brenda Kushtetutës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se ka ofruar që të shkruajë një draft-statut për vetëmenaxhimin e komunitetit serb, që duhet të respektojë Kushtetutën, por ...

VIDEO - PSD ‘ngrit një flamur me dy yje’ në oborrin e Qeverisë së Kosovës

Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik përballë qeverisë së Kosovës ka larguar flamurin e Kosovës dhe ka zëvendësuar atë me një flamur me dy ...

Hovenier: Ka urgjencë nga vendet e BE-së për implementim të Asociacionit

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeffrey Hovenier ka thënë se liderët europianë kanë përmendur termin “urgjencë” dhe “sa më shpejtë të jetë ...