Postet nga: Asociacioni i Komunave serbe

Qeveria Zotohet ta Zbatojë Vendimin për Asociacionin e Komunave Serbe

Në një deklaratë të lëshuar më herët, Qeveria e Kosovës zotohet se do ta zbatojë me përpikëri vendimin e Gjykatës Kushtetuese në fazat që ...

Opozita Kërkon Largimin e Mustafës e Thaçit nga Qeveria

Në deklaratë, opozita thotë se edhe më herët ka argumentuar se marrëveshja e 25 gushtit me Serbinë e nënshkruar nga Isa Mustafa dhe Aleksandër Vuçiq në ...

Jahjaga: Vendimi për Asociacionin të Respektohet

Pak pasi kushtetuesja publikoi vendimin, Zyta e Presidentes konfirmoi se Jahjaga e ka pranuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës në kërkesën e ...

Kushtetuesja Vendosi Për Asociacionin!

 

Liderët Opozitarë Arrijnë në Protestën e Pejës (FOTO)

Visar Ymeri i Vetëvendosjes dhe Ramush Haradinaj i AAK-së janë në shesh, ndërsa nuk është parë ende Fatmir Limaj nga NISMA.

Peja Përgatitet për Protestë (FOTO)

Qindra qytetarë tashmë janë mbledhur në sheshin kryesor të Pejës, të thirrur nga partitë opozitare në protestën kundër marrëveshjes me Serbinë për themelimin e Asociacionit ...

Opozita Cakton Datën e Protestës së Radhës

Në një takim të mbajtur sot, Visar Ymeri i Vetëvendosjes, Ramush Haradinaj i AAK-së dhe Fatmir Limaj i NISMA-s thanë që do të vazhdojnë të punojnë si “opozitë e ...

Liderët Opozitarë Arrijnë në Gjilan (FOTO)

Visar Ymeri i Vetëvendosjes, Ramush Haradinaj i AAK-së dhe Fatmir Limaj i NISMA-s kanë arritur në sheshin kryesor të Gjilanit ku po mbahet protesta.