Postet nga: Asociacioni i Komunave serbe

Mustafa: Në kohën kur është nënshkruar marrëveshja për Asociacionin nuk kam qenë kryeministër

Ish- kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka reaguar në lidhje me siç i ka quajtur ai dezinformata në lidhje me marrëveshjen për themelimin e Asociacionit të komunave ...

Zyra për Kosovën në qeverinë e Serbisë: Asociacioni të formohet menjëherë

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, tha se Asociacioni i komunave me shumicë serbe në Kosovë duhet të formohet “menjëherë” me ...

Haxhiu: Hoti është asistent i Isa Mustafës

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka reaguar pas deklaratave të emisarit special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak se Kosova duhet të themelojë Asociacionin ...

Asociacioni, sherre të reja për temën e vjetër

Rikthimi i temës së Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe në dialogun Kosovë-Serbi po kundërshtohet fuqishëm me pretekstin se hapja e kësaj teme shkon në ...

Mustafa i reagon kritikave të LVV-së ndaj Hotit lidhur me Asociacionin

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar ndaj Lëvizjes Vetëvendosje dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në lidhje me themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe dhe kritikave ...

Asociacioni po zvarritet për finalen e dialogut

Pozicionimi i kundërt i Qeverisë së Kosovës në njërën anë dhe i Listës Serbe lidhur me mënyrën e formimit të Asociacionit të komunave ...

Daçiq: Për 20 vjet BE ndoshta s’do të ekzistojë, por Serbia do të jetë

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, ka shprehur zemërimin e tij për mosformimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, duke thënë se përfaqësuesit ...

Krijohen Strukturat e Reja për Asociacionin e Komunave Serbe

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me presidentin Hashim Thaçi, në përputhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese, Kushtetutën dhe ligjet në fuqi ...