Postet nga: Asdren Hoxha

Gjermani i arrestuar në Kosovë kundërshton ekstradimin

Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për shtetasin gjerman, i kërkuar nga INTERPOL-i.

Avokati flet për aksionin e specialëve në arrestimin e shtetasit Gjerman

Pak orë pas aksionit të policisë  për arrestimin e një shtetasii Gjermanisë avokati Asdren Hoxha ka sqaruar arsyet e arrestimit të klientit të tij.

Pse po Zvarritet Hetimi për Vdekjen e 36 Vjeçares në QKUK?

Emisioni i sontëm i ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimin për dështimin organeve të hetuesisë për të trajtuar me kohë dhe në mënyrën e ...

Avokati: ISIS Nuk Ekzistonte në Kohën Kur Akuzohet Gazmend Haliti

Ka nisur të martën shqyrtimi kryesor në rastin e të akuzuarit Gazmend Haliti, i cili aktualisht është duke vuajtur dënimin edhe për rastin e njohur si “Badovci.

Cozman në Prokurori për Incidentin me Noizy-n

Abdullahu është i dyshuar për pjesëmarrje në rrahjen e cila ndodhi më 13 shtator të vitit të kaluar mes dy grupeve atë OTR nga Shqipëria dhe Baba Stars ...

Arrest Shtëpiak për Togerin e Policisë

Gjykata Themelore e Gjilanit ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj zyrtarit policor B.Z., i arrestuar të premten, ndërsa noteri A.S. është liruar në procedurë ...

Paraburgim Policëve të Arrestuar

Gjykata Themelore në Prishtinë ua caktoi sot paraburgimin prej një muaji dy policëve B. K. dhe A. G. të arrestuar dje.

Dy Policë të Arrestuar në Prishtinë

Dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës me detyrë në një nga stacionet në Prishtinë janë arrestuar sot pas një hetimi nga Inspektorati Policor i Kosovës.