Postet nga: asamblist

Ish asamblistja e partisë KDTP-së dënohet me 250 euro për mosdeklarim të pasurisë

Cenet Zubani, ish asambliste e partisë KDTP – Kosova Demokratik Türk Partisi sot është dënuar me 250 euro gjobë nga gjykata e Prizrenit.

Asamblisti i koalicionit VAKAT dënohet me 400 euro për mosdeklarim të pasurisë

Edis Aljilji, asamblist i partisë VAKAT në Kuvendin Komunal të Prizrenit, është shpallur fajtor dhe është dënuar me 400 euro gjobë.

Asamblisti i PDK-së në Gjilan dënohet nga Gjykata për mos deklarimin e pasurisë

 

Një asamblist në Suharekë i përfshirë në një rrahje në ceremoni të varrimit

Komandanti i stacionit policor në Suharekë, Milazim Lumi ka thënë se dje ka ndodhur një rrahje mes dy personave, njëri prej të cilëve është asamblist i Kuvendit ...

Edhe asamblist në Prishtinë, edhe shef i kabinetit të Kryetarit në Kamenicë

Nol Nushi, asamblist në Kuvendin Komunal të Prishtinës, nga sot do të jetë edhe shef kabinetit të kryetarit të Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastratit.

Edhe Shofer i Kryetarit të Komunës edhe Asamblist

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka zgjedhur për vozitës bashkëpartiakun e tij, Afrim Ramushi.

Shpend Ahmeti e Arban Abrashi Japin Dorëheqje nga Asambleja

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dhënë dorëheqje nga posti i asamblistit në Kuvendin Komunal të Prishtinës.