Postet nga: Asambleja

Këshilli i Evropës mund të hartojë raport të ri për pretendimet e Dick Martyt

Asambleja e Këshillit të Evropës mund të vendosë që të përgatisë dhe të debatojë raporte – përfshirë raporte vijuese – për çfarëdo teme që bie në ...

Osmani: Jemi të vendosur t’i respektojmë të drejtat e njeriut 

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se Kosova është e vendosur që t’i mbështes të drejtat e qytetarëve, pasi populli i ...

Daut Haradinaj jep dorëheqje nga pozita e asamblistit të Prishtinës

Ish kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka hequr dorë nga ulësja e tij në asamblenë e Kuvendit Komunal. Vendin e ...

I refuzohet ankesa kandidatit të PDK-së për asamblist në Lipjan, nuk e plotësoi si duhet formularin

Gjykata Supreme e Kosovës e ka refuzuar si të pabazuar ankesën e kandidatit për asamblist nga radhët e PDK-së në Lipjan, R.R., që kishte paraqitur ...

Këta janë asamblistët e Komunës së Junikut (DOKUMENT)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar listën e kandidatëve që kanë zënë vend në Kuvendin Komunal të Junikut.

Cila parti do ta dominojë Kuvendin Komunal në Viti?

Në asamblenë komunale të Vitisë edhe këtë vit do të ketë më së shumti asamblistë nga partia që e ka udhëhequr deri tash këtë komunë, Lidhjen Demokratike ...

Prioritetet e kandidates për asambliste nga KDTP në Komunën e Mamushës 

Kandidatja për asambliste për Kuvendin Komunal të Mamushës, nga Partia Demokratike Turke e Kosovës, Sevgi Mazrek, ka thënë se me partinë e saj do të ...

Kandidatet gra për Kuvendin Komunal të Gjakovës prezantojnë prioritetet e tyre

Kandidatet për asambliste në Kuvendin Komunal të Gjakovës, në Debat Pernime kanë prezantuar prioritetet e tyre nëse arrijnë të marrin votat e nevojshme në zgjedhjet e 17 tetorit.