Postet nga: Asambleja parlamentare e NATO-s

Prishtina, nikoqire e seminarit Rose-Roth i Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Nga data 8 deri më 10 tetor kryeqyteti i Kosovës, Prishtina do të jetë nikoqire e seminarit të 102-të Rose-Roth i Asamblesë Parlamentare të NATO-s.

Kërkesa për anëtarësimin e Kosovës në NATO, flet nënkryetarja e Asamblesë Parlamentare të NATO-s

Mimi Kodheli, deputete e PS në Kuvendin e Shqipërisë dhe nënkryetare e Asamblesë Parlamentare të NATO-s në një intervistë ekskluzive me DW për integrimin Europian, anëtarë...

Kërcënimet nga Rusia Diskutohen në Asamblenë e NATO-s

Në Sesionin Vjetor të 62-të të Asamblesë Parlamentare të NATO-s ku do të diskutohet për kërcënimet e Rusisë dhe luftën kundër terrorizmit, është duke marrë ...

Mustafa Nuk Lëviz Qëndrimet për Asociacionin e Demarkacionin

Kryeministri Isa Mustafa ritheksoi sot se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe do të formohet dhe se me demarkacionin me Malin e Zi Kosova nuk humbë asnjë kilometër katror.

Musliu: Kosovaret në Sektorin e Sigurisë, Shembull në Rajon

Duke folur për integrimin gjinor në sektorin e sigurisë së Kosovës në Seminarin e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, deputetja Ganimete Musliu përmendi rastin e Atifete Jahjagës, ...

Demolli: Të Gatshëm për Transformimin e FSK-së

Çështja e transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura të Kosovës ende nuk është vënë në rend dite të Kuvendit, ngaqë nuk ...

Delawie: Kosova, Lider në Luftimin e Terrorizmit

"Mendoj që Kosova është lider në luftimin e terrorizmit. Kosova ka ndjekur penalisht, ka dënuar e disa janë në burg”, ka thënë ambasadori i ShBA-së, Greg Delawie, lidhur ...

Fungo: Gjendja e Sigurisë Është Përmirësuar Dukshëm

Veprimet e KFOR-it kanë ndryshuar dhe janë përshtatur, por megjithatë janë në përputhje me misionin e para 17 viteve: ambient i qetë dhe i sigurtë dhe liri e lë...