Postet nga: AS Roma

Roma me ofertë të parefuzueshme për Bonaventuren

Giacomo Bonaventura do të jetë lojtar i lirë pas përfundimit të këtij sezoni.

Roma e gatshme të negociojë me Manchester Unitedin për Smallingin

Chris Smalling është transferuar te Roma në verën e vitit 2019, nga Manchester Unitedi.

Roma kualifikohet në 1/8 e finales në Ligën e Europës (VIDEO)

Roma nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1, ndaj skuadrës belge KAA Gent, në ndeshjen e kthimit.

Roma e ‘shkel’ Leccen (VIDEO)

Roma ka shënuar fitore të lehtë ndaj Lecces me rezultat 4-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 25-të në Serie A.

Roma fiton me vështirësi ndaj Gentit (VIDEO)

Roma ka shënuar një fitore të vështirë ndaj skuadrës belge KAA Gent, me rezultat 1-0.

Roma e mposht Genoan në shtëpi të vet (VIDEO)

Roma ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Geonas, me rezultat 3-1, pas humbjes nga Juventusi në xhiron e kaluar.

Roma në çerekfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)

Roma ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Parmas, me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për 1/8, e finales në Kupën e Italisë.

AS Roma shitet për 800 milionë euro

Klubi i Romës më në fund është shitur. Pas shumë muajsh negociata mes ish-pronarëve të klubit romak dhe pronarëve të rinj, më në fund ka pasur një ...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!