Postet nga: Artan murati

Artan Murati: Çështja e spastrimit etnik me metoda administrative në Medvegjë, Preshevë dhe Bujanovc do të trajtohet tash e tutje

Këshilltari i Vjosa Osmani Sadriut, Artan Murati ka thënë se cështja e ‘pasivizmit të adresave të shqiptarëve të Medvegjës, Preshës dhe Bujanovcit’ do të ...

Këshilltari i presidentes: Subjektet politike janë ftuar në takim konsultativ

Këshilltari i Vjosa Osmanit, Artan Murati, ka bërë të ditur se subjektet politike janë ftuar nga presidentja Vjosa Osmani në një takim konsultativ për ndryshimin e datë...

Këshilltari i Vjosa Osmanit i reagon Gjykatës Kushtetuese pas refuzimit të një kërkese të presidentes

Këshilltari i Vjosa Osmanit, Artan Murati, ka thënë se Gjykata Kushtetuese është dashur ta marrë parasysh interesin publik, në lidhje me kërkesën e presidentes Vjosa Osmani ...

Para se të jepte betimin si presidente, Vjosa Osmani dha dorëheqje nga posti i deputetes dhe postet partiake

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, gjatë ditës së djeshme para se të votohej si kryetare e shtetit, ka dhënë dorëheqje nga të gjitha postet e saj politike ...

Kuvendi i Kosovës nuk ishte i njoftuar për dënimin e Etem Arifit deri më 1 maj 2020

Kuvendi i Kosovës nuk i njoftuar se Etem Arifi ishte i dënuar me një vit e tre muaj bug nga Gjykata e Apelit, edhe pse ai mori mandatin ...

Këshilltari i Vjosa Osmanit demanton Lajçakun: Rendi kushtetues është i paprekshëm

Këshilltari i kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, Artan Murati, ka thënë se komentet rreth ndryshimeve kushtetuese nga i dërguari i posaçëm i Bashkimit ...

Deputetët e LDK-së e LVV-së debatojnë se kush ka privilegj në testime për COVID-19

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doruntinë Maloku Kastrati , ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se kanë qenë ata të priviligjuarit për kryerjen e testit për COVID-19.

Këshilltari i Vjosa Osmanit për ligjin e pandemisë: Opinioni i qeverisë nuk ka karakter obligativ

Artan Murati, këshilltar ligjor i kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar pasi Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme e konsideroi të panevojshme nismë...