Postet nga: Artan hasani

Dyshohet se kërcënoi policin që pretendohet se i rrahu djalin, babai i të riut nga Vushtrria dërgohet në mbajtje

Babai i Artan Hasanit, i cili pretendon se u rrah nga dy policë në Vushtrri, mbrëmjen e 23.02.2024 është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje nën dyshimin pë...

Rrëfimi i të riut nga Vushtrria që pretendon se u rrah nga disa policë (VIDEO)

Brenda dhomave të stacionit të policisë në Vushtrri, Artan Hasani pretendon se u rrah nga disa policë.

Qytetari dhuron një parcelë toke për SOS Fshatrat e Fëmijëve

Qytetari Artan Hasani ka dhuruar një parcelë toke për SOS Fshatrat e Fëmijëve në Kosovë.

Prizren, dështon të mbahet seanca e gjykimit ndaj të akuzuarit për fajde

Për shkak se Gjykata nuk pati prova se janë ftuar në mënyrë të rregullt i dëmtuari dhe mbrojtësi i tij seanca lidhur me rastin e fajdes ë...

Prizren, me vendim të Gjykatës i dyshuari për fajde nga paraburgimi në arrest shtëpiak

Gjykata e Prizrenit e ka zëvendësuar masën e sigurisë nga paraburgim në arrest shtëpiak për të dyshuarin për fajde.

Dosja e fajdeve në Prizren: Si arriti borxhi nga 3 në 125 mijë euro

Kushtet e rënda ekonomike, papunësia dhe pandemia Covid – 19, bën që i dëmtuari K. Sh., të kërkojë para borxh nga i pandehuri.

Veprat e Artan Hasanit ekspozohen sot në Galerinë te ‘Qafa’ në Prishtinë

Galeria e Ministrisë së Kulturës, e njohur edhe si galeria ‘Qafa” hapë sot në mbrëmje, duke filluar nga ora 19:00 ekspozitën personale të skulptorit Artan Hasani, “Password”.

Kryesindikalisti i kontrollorëve ajror: Qeveria e di se duhet t'i paguajë dëmet financiare ndaj Limak-ut

Kryesindikalisti i kontrollorëve ajror të aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”, Artan Hasani në një prononcim për KALLXO.com e ka konfirmuar se dëmet financiare që i ...