Postet nga: Arsimi

Shtimja, komuna me sy kah urbanizimi e me këmbë në bërllok

“Kthehuni mërgimtarë të dashur, sikur dielli i vendit të huaj nuk ka me ju nxe, e idhët është buka kur të afërmit e farefisin tënd nuk ...

Planet e Qeverisë Hoti për arsimin

I mandatuari për kryeministër, Avdullah Hoti në foltoren e Kuvendit ka paraqitur programin Qeverisës të tij.

Rifillimi i mësimit në Kosovë, sytë kah perëndimi

Disa vende evropiane kanë filluar rihapjen e shkollave pas lehtësimit të masave parandaluese kundër pandemisë së koronavirusit.

Kurti premton qeveri të fokusuar në arsim, analistët kritikojnë programin

Ekspertë të fushës së arsimit po kërkojnë plane konkrete të arsimit nga qeveria e udhëhequr nga Albin Kurti. Ata kanë komentuar disa pika të programit të qeverisë ...

Ministrja Bajrami paralajmëron takim me homologen e saj nga Shqipëria

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka pritur sot në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, me të cilin bisedoi për bashkë...

Përfundon gjykimi ndaj dy ish drejtorëve të arsimit në Mitrovicë

Gjykimi ndaj Ajmane Barani dhe Pajazit Hajzerit ka përfunduar. Ajmane Barani nga Prokuroria e Mitrovicës akuzohet se në cilësinë e Drejtoreshës së Arsimit kishte kryer dy ...

Zyrtari i BE-së: Për dy vjet, arsimi në Kosovë nuk është zhvilluar fare

Për dy vite gjendja e arsimit në Kosovën nuk ka pasur progres.

Arsimi, Shëndetësia dhe Policia në grevë për rroga

Këshilli Drejtues i SBASHK-ut, Federata e Sindikatës së Shëndetësisë dhe ajo Policisë së Kosovës, sot do të mbajnë grevë.