Postet nga: Arsimi

Problemet e Shtimes në mandatin e tretë të Naim Ismajlit

Një komunë me 27 mijë e 324 banorë tash e 13 vite udhëhiqet nga një kryetar. Naim Ismajli nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës arriti që të udhëhiqte ...

Polemika mes asamblistit të LVV-së dhe Smajl Latifit për arsimin

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është i ftuari i radhës në emisionin “Jeta në Komunë”.

Arsimi i politizuar në Malishevë, Begaj: Të gjithë drejtorët kanë simpati për Nismën

Komuna e Malishevës ka 42 shkolla. KALLXO.com ka gjetur se 6 drejtorë të këtyre shkollave janë simpatizantë apo anëtarë të Nismës Socialdemokrate, parti kjo e cila udhë...

PDK: Arsimi po degradohet, në Prishtinë ka mungesë shumëvjeçare të investimeve

Partia Demokratike e Kosovës i ka numëruar disa nga problemet në fushën e arsimit në Prishtinë duke e kritikuar edhe kryetarin e kësaj Komune, Shpend Ahmetin, ...

Komuna malore që e ka problem ujin e pijes   

Kaçaniku, komuna që dikur pretendonte të rriste palma sot vazhdon të përballet me probeme të ujit, infrastrukturës dhe ndotjes së ambientit.

Komuna e Prizrenit të hënën diskuton për gjendjen në arsim

Komuna e Prizrenit të hënën do të diskutojë për gjendjen e arsimit në këtë komunë.

Shtimja, komuna me sy kah urbanizimi e me këmbë në bërllok

“Kthehuni mërgimtarë të dashur, sikur dielli i vendit të huaj nuk ka me ju nxe, e idhët është buka kur të afërmit e farefisin tënd nuk ...

Planet e Qeverisë Hoti për arsimin

I mandatuari për kryeministër, Avdullah Hoti në foltoren e Kuvendit ka paraqitur programin Qeverisës të tij.