Postet nga: arrestimi i marko gjuriq

Pacolli: Haradinaj Ishte në Dijeni për të Gjitha

Zëvendëskryeministri i Kosovës njëherazi ministër i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka folur për arrestimin e shefit të Zyrës për Kosovë në Qeverinë ...

Mogherini: Ngjarja që Ndodhi Dje Nuk Duhet të Përsëritet

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Deputeti i AAK-së ka Dyshime për Arrestimin e Marko Gjuriqit

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj përmes një statusi në Facebook ka deklaruar se nuk po mundet "t'i bie në fijë" asaj ç...

MPJ: Ndërkombëtarët t'i Bëjnë Apel Serbisë të Distancohet nga Provokimet

Ministria e Punëve të Jashtme ka komentuar arrestimin dhe deportimin e sotëm që iu bë shefit të Zyrës për Kosovë në Serbi, Marko Gjuriqit.

Kelani: Policia e Vendosur të Zbatojë Urdhrin e Qeverisë

Përkundër rezistencës nga disa persona, Policia e Kosovës ka qenë e vendosur që ta zbatojë në plotni urdhrin e Qeverisë së Kosovës që mos ta ...

Thaçi Fton Qytetarët të Qëndrojnë në Shtëpitë e Tyre

Nehat Thaçi, komandant i Policisë së Kosovës për Regjionin e Mitrovicës, ka folur ekskluzivisht për KALLXO.com, ku ka ftuar qytetarët të qëndrojnë ...

Flamur Sefaj: Policia Operoi në Mënyrë Profesionale

Ministri i Punëve të Brendshme të Republikës së Kosovës, Flamur Sefaj ka reaguar në Facebook në lidhje me arrestimin e shefit të zyrës serbe për ...

Gjuriq Sillet në Stacionin e Policisë në Prishtinë

I përcjellë nga forca të shumta policore, shefi i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, është shjellë në stacionin e policisë në Prishtinë.